Slovácko podlehlo Bělehradu 0:1

středa, 13. 7. 2011 20:08

Slovácko se v rámci herního soustředění v Rakousku střetlo v prvním zápase s vicemistrem Srbska, Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Utkání začalo v rychlém tempu a hned od začátku se střídaly zajímavé příležitosti na obou stranách. Nejprve ve druhé minutě zahrávala Crvena Zvezda rohový kop, ale gólman Filipko byl na místě. O chvíli později mohlo udeřit na druhé straně, ale střela Volešáka skončila těsně vedle brankové konstrukce. Velká příležitost pro Slovácko se zrodila v 7. minutě, kdy Libor Došek poslal míč do uličky na Filipa Hlúpika, jehož střela skončila na břevně Bajkovičovy svatyně. Slovácko se snažilo hrát aktivně, ale udeřit mohlo na druhé straně. V 15. minutě podnikli hosté postupný útok a dostali se až do šestnáctky, kde byl připravený Miroslav Filipko. O minutu později, se do střelecké příležitosti dostal znovu Filip Hlúpik, nicméně jeho dalekonosná střela minula cíl. Ve 20. minutě utekli hosté po pravé straně. Míč následně proletěl celým pokutovým územím, kde se ho snažili ve skluzu odehrát jak hráči Slovácka, tak i Bělehradu, nakonec ale doklouzal až do zámezí.

Po aktivním začátku, který přinesl šance na obou stranách se druhá polovina prvního poločasu odehrávala spíše ve středu hřiště bez vážnějších šancí na obou stranách. Do druhého poločasu udělal trenér Soukup tři změny. Mezi tři tyče se postavil Milan Heča, v obraně nahradil Reinberka Kuncl a Václav Ondřejka přenechal místo Fujerikovi, který si prohodil post s Milanem Kerbrem. Stejně jako skončil poločas první, začala i druhá půle přípravného střetnutí a hrálo se převážně ve středu hřiště. Útoky na jedné či druhé straně končily na obranném valu. První střela na branku, ve druhém poločase přišla v 52. minutě, kdy byl nedovoleně zastaven Libor Došek a z přímého kopu prověřil pozornost gólmana Bajkoviče. O dvě minuty později zahrozili i hosté, ale ani Milan Heča se nenechal zaskočit a nepříjemnou střelu zneškodnil. V 60. minutě utekl po levé straně Tosič, který poslal míč do vápna, kde si na něj naběhl Perovič, jehož střela šla těsně vedle.

V 63. minutě se Bělehrad radoval z vedoucího gólu, když se v šestnáctce prosadil Mezenga, který z bezprostřední blízkosti tečoval centr z pravé strany a prostřelil bezmocného Heču, 1:0. V 70. minutě mohlo být srovnáno. Libor Došek si naběhl na centr Kuncla, ale jeho střelu obránci zblokovali na rohový kop. V 75. minutě si naběhl za obranu Filip Hlúpik, kde ho přesným pasem našel Radek Mezlík. Hlúpikova nahrávka před branku však byla zblokovaná. V 78. minutě se zrodila velká šance na vyrovnání. Michal Kordula vybídl pasem Hlúpika, který dával do pokutového území na Doška, kterému míč uskočil. Ze druhé vlny se k míči dostal Lukáš Fujerik, ale jeho střela trefila obránce. Slovácko se snažilo o vyrovnání, čímž se pro Crvenou Zvezdu otevírala možnost pro rychlé brejky. Slovácko nakonec prohrálo s vicemistrem Srbska 0:1, ale s účastníkem Evropské ligy podalo obzvláště v prvním poločase sympatický výkon.

CZ Bělehrad – 1.FC SLOVÁCKO 1:0 (0:0)

Slovácko: Filipko (46. Heča) – Reinberk (46. Kuncl), Trousil, Kordula, Kubáň (62. Jeleček) – Hlúpik, Volešák, Daníček (62. Perůtka), Kerbr (62. Mezlík) – Ondřejka (46. Fujerik), Došek