Slovácko podlehlo Brnu 3:0 aktualizováno

sobota, 24. 1. 2009 15:30
Slovácko se v semifinále zimní ligy potkalo s týmem Brna. Tým nastoupil do zápasu v hodně pozměněné sestavě, ale i tak začalo Slovácko sympaticky. Již v páté minutě potáhl míč u lajny Matůš a poslal přesný centr do vápna, kde byl nekrytý Reinberk, jehož rána však skončila v rukou gólmana Bureše.
„První půlka byla z naší strany dobrá, ale chyběla tomu finální přihrávka. Brno hrálo v obraně dobře a my jsme se přes obranu Brna nedokázali prosadit. Bohužel v závěru poločasu jsme dostali branku ze standardní situace,“ řekl po utkání trenér gólmanů Martin Juřička.
Ve druhém poločase bylo Brno aktivnější a po příchodu Polácha ovládlo střed hřiště. Druhá branka přišla opět po standardní situaci, kterou zahrával právě zmiňovaný Tomáš Polách. Točený míč gólman Kovář vyrazil, ale na dorážku byl krátký.
V 74. minutě přidal na konečných 3:0 Pospěch, který dostal přihrávku před prázdnou branku a uzavřel účet zápasu.

V neděli čeká Slovácko od 10:30 hod. utkání o konečné 3. místo s Viktorií Žižkov.

1. FC Brno - FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 39. Trousil, 67. Živný, 74. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Urban, Jílek. Diváci: 90.
Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil (46. Dvorník), Živný, Okleštěk - Smutný, Jílek (82. Schneider), Kalivoda (46. Polách), Hanák (73. Heinz) - Došek (46. Šural), Borák (63. Pospěch). Trenér: Beránek

Slovácko: Kovář - Čtvrtníček, Šimáček, Němčický, Přílučík - Reinberk (64. Fujerik), Kordula, Stýskala, Kazár (72. Cleber) - Matůš, Sládek (64. Chmelíček).