S Hobro prohra a s Vardarem remíza

sobota, 3. 2. 2018 17:57

Slovácko na soustředění v Turecku dnes odehrálo dvě přípravné utkání. Dopolední zápas s čtvrtým týmem dánské ligy Hobro IK Slovácko prohrálo 2:3. Odpoledne pak odehrálo utkání s účastníkem Evropské ligy Vardar Skopje, které skončilo remízou 2:2.

Slovácko vstoupilo do utkání s dánským Hobro aktivně a v 15. minutě vedlo 2:0, když se trefil nejprve v 5. minutě Machalík, který byl na konci pěkné kombinační akce, kdy zakončoval Kubala a dorážel právě David Machalík. V 15. minutě to bylo již o dvě branky, když soupeř po standardní situaci zahrál rukou v pokutovém území a Veliče Šumulikoski proměnil následný pokutový kop.

Dánský tým však ještě do poločasu stihl vyrovnat a i když mělo Slovácko více šancí, tak to bylo Hobro IF, které nakonec zvítězilo. V závěru utkání mohl vedení na stranu Slovácka strhnout Sadílek, který však ve vyložené šanci skórovat nedokázal. Naopak v poslední minutě to byl soupeř, který strhl vedení na svou stranu.

V odpoledním zápase naopak Slovácko dotahovalo vedení soupeře, který od 6. minuty vedl 1:0. O vyrovnání se postaral ve 42. minutě Tomáš Zajíc, který zužitkoval centr Vasiljeva a střelou z těžkého úhlu překonal gólmana.

Vardar šel znovu do vedení v 72. minutě, ale i tentokrát Slovácko dokázalo odpovědět, když se opět po centru Vasiljeva prosadil tvrdou ranou Daníček, který vyrovnal na konečných 2:2.

Hobro IK - 1.FC Slovácko 3:2 (2:2)

Branky 1.FCS: 5. Machalík, 15. Šumulikoski (p)

Sestava 1.FC Slovácko: Heča (60. Trmal) - Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, Šumulikoski, MachalíkHavlík, Sikharulidze, Kubala

Vardar Skopje – 1.FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky 1.FCS: 42. Zajíc, 82. Daníček

Sestava 1.FCS: Daněk (60. Trmal) – Vasiljev, Hofmann, Šimko, Reinberk (36. Havlík (63. Kubala)) – Daníček, Janošek, Hellebrand (46. Sadílek) – Rezek, Zajíc, Navrátil