Slovácko podlehlo Mariboru 1:2

sobota, 08.08.2020 19:30

Slovácko ve svém druhém zápase na herním soustředění ve Slovinsku nestačilo na vicemistra slovinské nejvyšší soutěže NK Maribor a po výsledku 1:2 zaznamenalo první porážku v přípravě.

Již ve 3. minutě musel po rychlé akci domácích zasahovat gólman Bajza, který reflexivně vyrazil zakončení domácího útočníka. V 9. minutě se na druhé straně uvolnil Josef Divíšek, který poslal míč do pokutového územ, kde ve skluzu zakončoval Cicilia, ale tečovaný míč mířil mimo tři tyče a ze zajímavé šance byl tak jen rohový kop.

V 16. minutě musel po rohovém kopu a zakončení Martinoviče zasahovat Pavol Bajza, který se však překvapit nenechal. Ve 20. minutě už šel Maribor do vedení, když dostal míč za obranu, na hranici ofsajdu, Matko a vyběhnuvší gólman Bajza byl u míče o chvíli později – 1:0.

Ve 35. minutě předvedlo Slovácko rychlý přechod do útoku. Milan Petržela vysunul Navrátila, který následně poslal míč do pokutového území, ale skluzu Cicilia chybělo pár centimetrů.

Ve 41. minutě nejprve po pěkné akci a teči Navrátila zakončoval Cicilia pouze do tyče, ale o minutu později přišel rohový kop Slovácka, hlavička Hofmanna a ve volném prostoru operoval Reinberk, který vyrovnal na 1:1.

V poslední minutě prvního poločasu šel domácí tým znovu do vedení. Nejprve gólman Bajza musel zasahovat proti nepříjemné střele domácích, a i když hráči Slovácka reklamovali ofsajdové postavení, tak po následném rohovém kopu se mezi střelce zapsal Mešanovič - 2:1

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko aktivně, ale útočná snaha končila před pokutovým územím domácího Mariboru. Na druhé straně se domácí dostali v 65. minutě k prvnímu ohrožení branky Slovácka ve druhém poločase, ale tvrdou střelu gólman Bajza kryl.

V 68. minutě se po standardní situaci dostal k zakončení ze střední vzdálenosti Josef Divíšek, ale jeho prudká střela mířila těsně vedle tyče.

Ve druhém poločase nakonec branka nepadla, a tak Slovácko se slovinským vicemistrem prohrálo 1:2.

NK MARIBOR – 1.FC SLOVÁCKO 2:1 (2:1)

Branka: 43. Reinberk

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: BajzaReinberk (83. Olšanský), Hofmann, Šimko (45. Kadlec), Divíšek – Petržela (78. Kubala), Daníček (70. Kohút), Havlík, Kalabiška (46. Sadílek), Navrátil (60. Rezek) – Cicilia (60. Kliment)