Slovácko podlehlo Nitře

sobota, 2. 2. 2013 12:43

V posledním zápase před odjezdem na soustředění do Turecka se Slovácko utkalo s dalším účastníkem slovenské Corgoň ligy, tentokrát s týmem Nitry.

Zápas začal pro Slovácko velmi dobře, když v 9. minutě Kerbr zužitkoval ideální přihrávku za obranu a překonal gólmana - 1:0.

Už v 19. minutě však vyrovnal bývalý hráč Slovácka Nascimento Cléber z penalty - 1:1.

Ve 31. minutě jsme inkasovali druhý gól po tečované střele Cicmana - 1:2.

Ve zbytku poločasu Slovácko určovalo tempo hry a vytvářelo si šance, avšak gól nepřinesla pohotová střela Havlíka, ani penalta, kterou Doškovi vychytal gólman Nitry.

V samotném závěru poločasu navíc bylo ještě hůře, když do otevřené obrany Slovácka dostal přihrávku Jackuljak a překonal Melichárka potřetí 1:3.

Do druhého poločasu Slovácko prostřídalo polovinu sestavy s viditelnou snahou zvýšit svou aktivitu směrem dopředu, Nitra se však velmi dobře bránila.

Přesto se v 64. minutě podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Slovácko zahrávalo dva rohové kopy krátce za sebou, po druhém z ních střelu Skaláka gólman Nitry s obtížemi vyrazil na břevno, dorážející Hofmann však míč poslal do protipohybu gólmana za jeho záda 2:3.

V 73. minutě Slovácko vyrovnává! Střeleckou formu potvrdil Stanislav Hofmann, který se tentokrát trefil z hranice vápna přesně pod břevno. Spolu s gólem do sítě Trenčína ve středu je to jeho třetí gól ze dvou zápasů - 3:3.

Vzápětí měl velkou šanci dokonat obrat zápasu Volešák po centru Skaláka, avšak gólmanovi Nitry se jeho střelu podařilo vytěsnit mimo tyče branky.

Ani v 80. minutě Valenta neproměnil svou šanci, a tak přišel trest v podobě inkasované branky z rychlého protiútoku do otevřené obrany - 3:4.

Ve zbytku zápasu Slovácko tlačilo Nitru avšak bohužel gólu se nedočkalo.

V samotném závěru hostující obránce Nitry velmi tvrdě fauloval Volešáka, což vyústilo v potyčku hráčů a Volešákův odchod do kabiny a červenou kartu pro hostujícího hráče.

Sestava 1. poločas: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Břečka - Fujerik, Kordula, Valenta, Havlík - Došek, Kerbr

Sestava 2. poločas: Heča - Kuncl, Mezlík, Hofman, Břečka - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešá - Skalák, Haša