Slovácko podlehlo Šachtaru Doněck 0:1

čtvrtek, 30.01.2020 10:11
DSC_0111.JPG

Slovácko na herním soustředění v Turecku odehrálo utkání s vedoucím týmem ukrajinské ligy Šachtarem Doněck. O osudu utkání nakonec rozhodla 56. minuta, kdy se po rychlém brejku dostal ukrajinský tým do vedení.

Utkání nabídlo několik zajímavých příležitostí na obou stranách, ale Slovácko se nakonec prosadit nedokázalo a šance Dvořáka a Zajíce v brance neskončily. Na druhé straně musel několikrát zasahovat gólman Matouš Trmal.

Rozhodující branka utkání nakonec přišla v 56. minutě, kdy Slovácko zahrávalo přímý volný kop, ale namísto ohrožení ukrajinské branky z toho byl pouze rychlý brejk, po kterém šel Šachtar do vedení po zakončení Kovalenkova, který zakončoval do odkryté branky.

V 62. minutě mohlo být vyrovnáno, ale centrovaný míč z pravé strany Pavel Dvořák hlavou do sítě neumístil. V 74. minutě poslal míč do vápna Josef Divíšek, k zakončení se dostal Tomáš Zajíc, ale gólman Šachtaru byl připravený.

Slovácko tak v prvním zápase na herním soustředění v Turecku podlehlo Šachtaru Doněck 0:1

FK ŠACHTAR DONĚCK – 1.FC SLOVÁCKO 1:0

Sestava 1.FCS: Trmal – Reinberk (65. Juroška), Šimko, Kadlec, Divíšek – Sadílek (80. Kohút), Dvořák (65. Mareček), Havlík – Zahustel (65. Zajíc), Navrátil, Petržela (82. Vecheta)

čtvrtek, 24.09.2020 09:09