středa, 20. 1. 2010 17:29
1.FC Slovácko – Tescoma Zlín 0:2 (0:1)
Branky: 19. Kroča, 90. Elšík
Sestava Slovácka: Vašek – Kubáň, Ignjatović (46. Dragovič), Formánek (46. Němčický), Urbánek (70. Jeleček) – Fujerik (61. Hlúpik), Abrahám (66. Gonda), Valenta, Cleber (30. Randa) – Hesek (65. Nulíček), Švancara (46. Chmelíček).
Ve druhém utkání v jednom týdnu fotbalisté Slovácka podlehli zlínské Tescomě. Tentokrát trenér Mazura postrádal zraněného Kordulu a Ondřejku i pomalu se rozhýbávající Perůtka, ke kterým se přidal pro drobné zdravotní problémy také Zelenka. Kvůli zraněnému palci na noze nemohl zatím v testech pokračovat ani makedonský útočník Nestoroski. Naopak Slovácko vyzkoušelo další dva fotbalisty ze zemí bývalé Jugoslávie. Oba na postu stopera.

V samotném utkání se do první šance dostal Formánek, který nedokázal dát v záklonu své hlavičce patřičnou razanci. To na druhé straně Kroča hlavičkoval přesně. Po rohu Šmahaje měl dostatek prostoru a tak přesným zakončením získal Tescomě vedení. Slovácko bylo po té fotbalovější i nebezpečnější, ale žádnou z šancí nedokázalo proměnit. Ve 25.minutě hledal na zadní tyči volného Clebera Fujerik, jenže brazilský záložník před prázdnou bránou na míč nedosáhl. Pak se krásnou ranou pod břevno blýskl Valenta. Skácel v bráně byl však pozorný. Za minutu se po rohovém kopu minul v ideální pozici Hesek, míč se dostal k Urbánkovi, kterého sporným zákrokem odzbrojil Abrahám. Festival domácích šancí zakončil Valentův trestný kop, který poslal Hesek hlavou na břevno.

Po změně stran trenéři prostřídali sestavy a fotbalových akcí se na obou stranách objevovalo poskrovnu. Za zmínku stojí snad jen Konečníkova střela z dálky v 73.minutě a Valentův dobře kopnutý trestný kop, na který se vytáhl Skácel. Když už se všichni těšili na horký čaj a vyhřátý domov, propálil v poslední minutě houštinu těl i brankáře Vaška Elšík a upravil na konečných 0:2.