Slovácko podlehlo ve finále Teplicím 1:0

středa, 27. 5. 2009 18:09

Slovácko nezvládlo spanilou jízdu pohárem a v dnešním finále prohrálo na Strahově s Teplicemi 0:1, když jediný gól zápasu vstřelil mezi nohama brankáře Filipka kat Slovácka Aidin Mahmutovič. Tým ze Slovácka si v prvním poločase nevedl špatně a ačkoli povolil favorizovaným Teplicím dvě větší brankové příležitosti a jednou borce v bílém zachránilo břevno, nezanechali rozhodně špatný dojem. Aktivní hrou si dokázali vytvořit také několik slibných šancí, ani jedna ale brankou neskončila a do šaten šlo za bezbrankového stavu.

Neuběhlo ani pět minut z druhé půle a Slovácko inkasovalo. Levjakovičův pokus dokázal Filipko vyrazit, míč ale doputoval pouze k nehlídanému Mahmutovičovi, který mezi nohama nešťastného brankáře Filipka dostal míč do sítě. Po obdržené brance muselo Slovácko otevřít hru a Teplice čekaly v zatažené obraně na brejkové situace. Několik takových se i naskytlo, žluto-modří z nich ale nedokázali vytěžit nic, stejně jako Slovácko, které se prezentovalo útočnou, kombinační hrou. Neujal se ani dalekonosný pokus Randy, který vyslal v 67. minutě střelu z dálky a Grigar měl co dělat, aby ji dokázal vytěsnit.

Na vlastní polovině zatažené Teplice se úporně bránily i nadále, Slovácko, které postupně stáhlo hru na tři obránce nedokázalo dostat míč do bezprostřední blízkosti a ohrozit Grigara. Teplice si závěr zkušeně pohlídaly daleko od vlastní branky a po závěrečném hvizdu si vychutnaly oslavy vítězství. Slovácko tak po čtyřech letech skončilo těsně před cílovou páskou. I přes porážku je účast ve finále pro Slovácko velkým úspěchem.

I přes porážku jim příznivci na ploše vyjádřili obdiv a díky přímo na hrací ploše. Poděkování za účinkování v poháru a postupu do finále by měly pokračovat po dojezdu hráčů do Uherského Hradiště na Masarykově náměstí.

1.FC Slovácko - FK Teplice 0:1(0:0)

Sestava Slovácko: Filipko - Kubáň, Němčický (86. Sládek), Formánek, Randa - Cléber, Fujerik (68. Ondřejka), Perůtka, Kordula (75. Holub), Čtvrtníček - Chmelíček

Branky: 49. Mahmutovič
Karty: Vachoušek, Vidlička, Mareš - Fujerik, Perůtka, Kordula, Ondřejka, Kubáň, Čtvrtníček