Slovácko podlehlo Žižkovu 4:1

neděle, 25. 1. 2009 14:28
Slovácko v závěrečném zápase zimního turnaje podlehlo v souboji o třetí místo Viktorii Žižkov 4:1. Slovácku nevyšel vstup do utkání a již ve 2. minutě Petr Švancara chytrou střelou z téměř 40 metrů překvapil Filipka.
Za čtvrthodinu stejný hráč zvýšil na 2:0. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu. Slovácko udeřilo hned z kraje druhého poločasu, kdy se první brankou po příchodu do FCS prezentoval Lukáš Fujerik, který snížil na 2:1.

Po krásné Švancarově přihrávce vrátil Žižkovu dvoubrankový náskok v 69. minutě mladík Stoszek a skóre za chvíli uzavřel Vozábal.

"Ten první gól nás zaskočil, byla to hezká chytrost od Švanciho. Viktorka byla daleko lepší v pohybu, z krásných akcí nám dala góly. Zaslouženě vyhrála," uvedl po zápase trenér Slovácka Josef Mazura.

Tipsport liga - o 3. místo:

Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
Branky: 2. a 17. Švancara, 69. Stoszek, 72. Vozábal - 50. Fujerik. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Moudrý. Diváci: 150.

Sestavy:

Žižkov: Kolář - Kučera (46. Vaculík), Besta, Gabriel, Hottek (46. Xavier) - Novotný (46. Stracený), Hušbauer (46. Vozábal), Procházka, Koukal - Švancara, Naumov (46. Stoszek).
Slovácko: Filipko - Randa, Hrotek, Formánek, Ribeiro - Fujerik, Hromek (62. Stýskala), Perůtka, Cleber (72. Kazár) - Chmelíček, Holub (59. Reinberk).