Slovácko porazilo Dinamo Zagreb 2:1

sobota, 8. 7. 2017 20:17

Slovácko svůj první zápas na herním soustředění zvládlo, když zdolalo nejúspěšnější chorvatský klub a vicemistra loňské sezony Dinamo Zagreb 2:1, díky trefám Daníčka a Zajíce.

První branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat a již v 10. minutě se po rohovém kopu Marka Havlíka prosadil v pokutovém území Vlastimil Daníček, který prudkou střelou otevřel skóre utkání – 0:1.

Slovácko v dalších minutách bylo aktivnějším týmem a Jakub Petr mohl zvýšit vedení Slovácka, ale jeho prudkou střelu z hranice velkého vápna zblokovali obránci Dinama.

Ve 26. minutě mohl zvýšit vedení Slovácka Zajíc, ale místo aby sám zakončoval, tak chtěl přihrávat na Machalíka, ale přihrávku vystihl jeden z obránců Dinama.

Ve druhém poločase Dinamo přidalo na aktivitě a v 56. minutě bylo vyrovnáno, když se v pokutovém území prosadil důrazný Henriquez – 1:1.

Vyrovnaný stav však netrval příliš dlouho a v 60. minutě se po individuální šanci prosadil Tomáš Zajíc, který si pohrál s obranou Dinama a zakončoval do prázdné branky – 2:1.

Slovácko tak v prvním zápase na herním soustředění porazilo chorvatské Dinamo Zagreb 2:1.

GNK Dinamo Zagreb – 1.FC Slovácko 1:2 (0:1)

Góly 1.FCS: 10. Daníček, 56. Zajíc

Sestava Slovácka: Daněk (46. Heča) - Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek - Havlík (80. Rada), Daníček, Machalík (70. Sadílek), Navrátil (63. Juroška), Zajíc (77. Kubala), Rezek (46. Petr)