Slovácko porazilo Durrest 1:0

sobota, 13. 1. 2018 15:40

Slovácko v posledním zápase na soustředění v Turecku porazilo albánský KS Teuta Durres 1:0 díky centru Jana Navrátila z 80. minuty, kdy si jeden z obránců soupeře srazil míč do vlastní sítě.

V prvním poločase to byl celek z Albánie, který byl nebezpečnější a vytvořil si i několik nebezpečných šancí.

„Hlavně v první půli jsme podali oproti předchozím zápasům méně kvalitní výkon a dovolili soupeři dostávat se do šancí. Chyběla mi tam větší koncentrace,“ hodnotil první půli posledního utkání na soustředění v Turecku trenér Michal Kordula.

Ve druhém poločase to bylo Slovácko, které kontrolovalo hru a ve dvou velkých příležitostech se ocitl Tomáše Zajíc, který šel jednou sám na gólmana a i ve druhé šanci ho gólman albánského celku vychytal, když zneškodnil jeho zakončení z malého vápna.

O osudu utkání tak rozhodla 80. minuta, kdy po pěkné akci putoval míč z kopačky Vasiljeva na Navrátila, který poslal míč do pokutového území, kde si míč, ve snaze zabránit gólu, srazil do vlastní sítě jeden z obránců.

„Ve druhém poločase se náš obraz hry zlepšil a vytvořili jsme si i šance. Bohužel branka z toho byla nakonec pouze jedna,“ pokračuje trenér Kordula, jehož svěřenci zítra odlétají zpět na Moravu.

„Musím říct, že soustředění v Turecku proběhlo po všech stránkách super. Každý den jsme mohli trénovat na výborně připravených hracích plochách a odehráli jsme i tři velmi kvalitní zápasy,“ dodává Kordula.

KS Teuta Durres - 1.FC Slovácko 0:1 (0:0)

branka: 80. vlastní

Sestava 1.FCS (1. poločas): Daněk – Juroška, Tkáč, Břečka, Reinberk – Sadílek, Daníček, Kohút – Havlík, Kubala, Petr

Sestava 1.FCS (2. poločas): Trmal – Vasiljev, Hofmann, Šimko, Divíšek – Hellebrand, Šumulikoski, MachalíkNavrátil, Zajíc, Rezek.