Slovácko porazilo NK Maribor 1:0

sobota, 29. 6. 2019 20:01
maribor290619.JPG

Slovácko si na soustředění ve Slovinsku připsalo druhou výhru, když po Sarajevu dokázalo porazit i mistra Slovinska NK Maribor. O osudu utkání rozhodla 70. minuta, kdy se šťastně prosadil Lukáš Sadílek.

V prvním poločase bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách. Nejprve v 7. minutě měli šanci domácí hráči, konkrétně Mešanovič, kterému ale Matouš Trmal snížil střelecký úhel a střela mířila pouze do boční sítě.

V 19. minutě mohlo udeřit na druhé straně. Navrátilův průnik ještě domácí zpacifikovali, ale Peričić zazmatkoval a nabídl míč napadajícímu Dvořákovi, který tváří v tvář protáhl Kenana Piriće. Bosenský brankář jeho střelu vyškrábl na rohový kop.

Ve 28. minutě po chybě v obraně Kronaveter běžel od půlící čáry sám na bránu. Vyběhnuvší Matouš Trmal zmenšil střelecký úhel a střela mířila mimo tři tyče. Na druhé straně se k zakončení dostal Kalabiška, ale jeho střelecký pokus byl zblokován.

Ve druhém poločase byla nejprve k vidění velká šance Mariboru, ale Matouš Trmal míč nadvakrát zneškodnil a třetí střela mířila nad brankovou konstrukci.

V 70. minutě se Slovácko dostalo do vedení, když po aktivním presinku vykopával míč gólman Pirič a trefil Lukáše Sadílka, od kterého se míč odrazil do sítě.

O pět minut později to mohlo být již 2:0 pro Slovácko. Rezek přiklepl míč hlavou na Sadílka, který střelou z voleje orazítkoval břevno branky Slovinců.

Slovácko si v závěrečných minutách výhru pohlídalo a odjíždí tak ze soustředění ze Slovinska se dvěma výhrami.

NK MARIBOR – 1.FC SLOVÁCKO 0:1

Branka:  70. Sadílek

1.FC SLOVÁCKO: Trmal – Juroška, Franič (57. Šimko), Krejčí, ReinberkNavrátil (46. Rezek), Daníček, Havlík (67. Sadílek), Kalabiška (75. Hellebrand) – Dvořák, Zajíc (57. Vasiljev)

neděle, 14. 7. 2019 22:03