Slovácko porazilo Novgorod 4:2

pondělí, 10. 2. 2014 19:04

Slovácko v posledním zápase na herním soustředění v Turecku porazilo účastníka ruské Premier ligy Volhu Novgorod 4:2. Hattrickem se blýskl Libor Došek.

Rusové šli do vedení po sporném zákroku v pokutovém území, po kterém sudí odpískal pokutový kop pro Novogorod, který tak šel do vedení 1:0.

Slovácko se v prvním poločase snažilo o vyrovnání, ale hráčům chyběla přesnost v koncovce.

Do druhého poločasu vběhli hráči Slovácka s chutí a v 57. minutě po rychlé kombinaci centroval z pravé strany Jaroslav Diviš a Libor Došek poslal míč do sítě, 1:1.

O deset minut později šlo Slovácko do vedení. Martin Kuncl byl faulován v pokutovém území a Milan Kerbr se ze značky pokutového kopu nemýlil – 2:1.

Neuběhlo ani pět minut a Slovácko vedlo o dvě branky. Po pravé straně potáhl míč agilní Diviš, který poslal prudký centr do vápna, kde si naskočil Libor Došek a přesnou hlavičkou nedal gólmanovi šanci – 3:1.

V 76. minutě byl ve vápně opět faulován Martin Kuncl a míč si vzal Libor Došek, který z penalty zkompletoval hattrick – 4:1.

Poslední slovo měli v zápase hráči ruského Novgodoru, kteří v 82. minutě korigovali na konečných 4:2.

"Čekal nás rychlostní soupeř, na což jsme si v prvním poločase museli trochu zvykat, ale i tak byla první polovina zápasu vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme dali čtyři branky. Dvě z rychlých pohledných kombinací ze strany a ze dvou průniků vznikly i dvě penalty. Záměr v těžkém utkání odehrát už potřebnou minutáž se povedlo absolvovat. Odehráli jsme kvalitní utkání, zápas měl náboj i branky," komentoval poslední utkání v Turecku trenér Svatopluk Habanec.

O víkendu čeká Slovácko generálka s Českými Budějovicemi. Utkání se odehraje v sobotu od 17:00 hod na stadionu v Uherském Hradišti.

FK Volha Nižnij Novgorod – 1.FC Slovácko 2:4 (1:0)
Branky 1.FCS: 57. Došek, 67. Kerbr (pen.), 71. Došek, 76. Došek (pen.)

Sestava 1.FCS: Melichárek – Kuncl, Rada, Mezlík (46. Košút), Šimko – Diviš, Petr (85. Trávník) , Havlík, Šumulikoski, Kerbr (80. Ondřejka) – Došek.