Slovácko porazilo Prostějov 4:1

sobota, 16.05.2020 12:58
Václav Jurečka si naskočil na centr Josefa Divíška a hlavičkou do šibenice otevírá skóre utkání...

Slovácko zvládlo přípravný zápas a vyhrálo nad Prostějovem 4:1.

Úvodní sestava: Porcal - Divíšek, Hofmann, Kadlec, Juroška - Navrátil, Sadílek, Mareček, Petržela, Jurečka - Dvořák

Hned v první minutě vybojoval na levé straně velkého vápna míč Josef Divíšek, poslal centr na Václava Jurečku a ten hlavou zakončoval přesně do šibenice prostějovské branky - 1:0.

Podobná situace, jako u úvodní branky se opakovala o čtyři minuty později. Tentokrát byl brankář hostů Miroslav Bréda na svém místě a míč pohodlně lapil do rukavic.

Po čtvrt hodině hry centroval z pravé strany aktivní Milan Petržela, hostující obránci míč odvrátil na rohový kop, z něhož následně zakončoval Stanislav Hofmann. Jeho hlavička jen těsně minula branku.

Po chybě v rozehrávce Slovácka se propracovali fotbalisté z Prostějova do situace 3 na 3. Tato, slibně se rozvíjející akce však neznamenala větší nebezpečí pro brankáře Porcala.

Ve dvacáté minutě zahrála dvojice Sadílek - Navrátil roh na krátko, druhý jmenovaný centroval a hlavička Stanislava Hofmanna opět, jen těsně míjela tyč.

Po tvrdém souboji ve středu hřiště se míč dostal před velké vápno, kde byl rozběhnutý Daniel Mareček, jehož tvrdou střelu zblokoval obránce hostů.

Po pětadvaceti minutách hry se nejdříve prodral přes posledního hráče Prostějova Jan Navrátil, k zakončení se však nedostal. O pár chvil později proletěl před brankářem hostů nebezpečný centr z kopaček Milana Petržely. Václav Jurečka se však ke střele také nepropracoval.

První větší nebezpečí pro bránu Radka Porcala znamenala třicátá minuta, tvrdou střelu odvrátila obrana Slovácka na roh.

Druhá branka utkání přišla ve 32. minutě, kdy milimetrový centr Milana Petržely přistál přesně na noze Jana Navrátili, který s přehledem zakončoval a po virtuální derby, se tak trefil ve druhém zápase v řadě - 2:0.

Pět minut před koncem poločasu se brankou posílený Jan Navrátil prokličkoval až do pokutového území hostů, kde po jeho střele zahrál prostějovský obránce rukou. Následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Václav Jurečka, když poslal brankáře na druhou stranu - 3:0.

Po pár minutách se o tvrdou střelu z hranice velkého vápna pokoušel hostující Jan Koudelka. Jeho pokus vytlačil konečky prstů brankář Porcal na rohový kop.

Sestava 2. poločas: TrmalReinberk, Kadlec (59‘ Vincour), Hofmann, Zahustel – Kohút, Havlík, Daníček, Kalabiška, Sadílek (72‘ Kliment) – Zajíc

Aktivněji vstoupili do druhého poločasu hráči hostů. Jejich snaha však vyústila pouze v sérii rohových kopů.

Slovácko se dostalo do slibné příležitosti v 56. minutě, kdy Michal Kohút v pokutovém území zasekl míč, jeho centr ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

Ve dvaašedesáté minutě unikl prostějovský Milan Lutonský po levém křídle, centr naservíroval na hlavu Karla Kroupy a bylo sníženo – 3:1.

V 68. minutě opět hosté zahrozili, když se do pokutového území prokličkoval Bronislav Stáňa. V rozhodující chvíli se místo zakončení rozhodl přihrávat, což odsoudil akci k neúspěchu.

O minutu později opět zakončoval hostující Karel Kroupa, jeho hlavičku vytěsnil konečky prstů Matouš Trmal.

73. minuta přinesla zakončení Tomáše Zajíce, který se sám ocitl před brankářem. Jeho pokus o prostřelení strážce branky hostů skončil na tyčce. Následně se po třech minutách zjevil sám před brankářem Jan Kliment, ovšem ani jemu se nepodařilo skórovat, díky výbornému reflexnímu zákroku hostujícího Muchy.

V 83. minutě byl faulován na hranici velkého vápna Jan Kliment. Z následného přímého kopu Marek Havlík obstřelil zeď a hostujícímu brankáři nedal šanci - 4:1.

Pět minut před konce zakončoval hlavou po rohovém kopu Jan Kalabiška, brankář Mucha však opět vytáhl skvělé reflexy.

V poslední minutě zápasu zahrával Prostějov přímý kop, kterým skončil na břevně Trmalovy branky.