Slovácko porazilo Rijeku 2:1

středa, 15.01.2020 17:05

Slovácko ve svém druhém zápase na soustředění v Chorvatsku porazilo třetí tým chorvatské ligy HNK Rijeka 2:1. O branky Slovácka se postaral Dvořák a Sadílek.

První branka utkání přišla v 10. minutě, kdy Josef Divíšek poslal míč do pokutového území, kde se k sice Jan Kliment k zakončení nedostal, ale odražený míč našel hlavu Dvořáka, který poslal Slovácko do vedení.

Domácí hráči mohli vyrovnat po nedorozumění v obraně Slovácka, ale míč mířící do odkryté brány vyhlavičkoval na poslední chvíli Hofmann.

Začátkem druhého poločasu se potvrdilo staré známé nedáš – dostane, když nejprve Navrátil našel hlavu Klimenta, který nastřelil břevno a o pár chvilek později z rychlého protiútoku hráči Rijeky vyrovnali díky trefě Muriče.

Vrátit vedení Slovácku mohl Vasiljev, kterého v pokutovém území našel Lukáš Sadílek, ale střela z jeho kopačky šla těsně vedle.  Slovácko se nakonec vítězné branky dočkalo v samotném závěru, když odražený míč prodloužil Vecheta a Lukáš Sadílek poslal míč do sítě.

HNK Rijeka – 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (0:1)

Góly: 10. Dvořák, 89. Sadílek

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: Porcal (46. Trmal) – Reinberk (60. Juroška), Hofmann (45. Koita), Dijinari (45. Kadlec), Divíšek (60. Šimko) – Daníček (45. Sadílek), Dvořák (66. Mareček), Havlík (75. Vasiljev) – Navrátil (60. Kalabiška), Kliment (66. Vecheta), Petržela (60. Kohút)