Slovácko porazilo Skalicu 1:0

sobota, 22. 6. 2019 12:41
skalica220619.JPG

Slovácko v přípravném zápase ve Strání porazilo slovenskou Skalicu 1:0. Jediná branka utkání padla až v samotném závěru, kdy se po kombinační akci po ose Vecheta – Rezek prosadil Jan Kalabiška.

Slovácko bylo od prvních minut aktivnějším týmem a vytvořilo si i řadu šancí. V první dvacetiminutovce však své šance neproměnil Sadílek se Zajícem.

Po půlhodině se k zakončení dostal Juroška, ale ani jeho střela v síti neskončila.

Na druhé straně musel své brankářské umění předvést i Matouš Trmal, který vytáhl nepříjemnou střelu jednoho ze skalických hráčů.

Před poločasem se ještě střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Marek Havlík, ale ani ta mezi tři tyče nemířila.

I ve druhém poločase diktovalo tempo hry Slovácko. Agilní Vecheta se v 58. minutě dostal k hlavičce, ale míč mezi tři tyče nemířil.

Slušně zaplněný stadion ve Strání pak rozproudila střela Jakuba Rezka, jehož projektil mířil přesně do šibenice, ale gólman Skalice předvedl skvělý zákrok a míč konečky prstů vytěsnil.

Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, tak si Rezek narazil s Vechetou, ten mu míč vrátil do šestnáctky a Rezek míč následně poslal před branku, kde si naběhl Jan Kalabiška, který se nemýlil.

Slovácko tak ve druhém přípravném zápase, před odjezdem na soustředění do Slovinska, zvítězilo 1:0.

MŠK Skalica – 1.FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branky: 88. Kalabiška

1.FC SLOVÁCKO (1. poločas): Trmal – Reinberk, Šimko, Hofmann, Juroška – Rezek, Sadílek, Tischler, Havlík, Vasiljev – Zajíc

1.FC SLOVÁCKO (2. poločas): Trmal – Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška – Sadílek, Tischler (65. Rezek) Daníček, Vasiljev, Kalabiška – Vecheta