Slovácko porazilo slovenskou Dubnicu 2:1

středa, 25. 6. 2014 19:28

Slovácko v přípravném zapase v Boršicích porazilo Dubnicu 2:1. O výhře Slovácka rozhodl ve druhem poločase dvěma góly Jaroslav Diviš.

Slovácko bylo od prvních minut aktivnější. Do obrovské šance se dostal Tomáš Rada poté, co Havlík zahrál standardku, Šimko hlavičkoval míč do prostoru brankoviště a zkušený stoper z bezprostřední blízkosti přestřelil.

O minutu později Kübl vybojoval penaltu, kterou zahrával Milan Kerbr. Slavík však vystihl směr a nepustil míč za sebe. I další velkou šanci Kerbra zničil Slavík. Kübl umně přeloboval obránce a střela nejlepšího střelce Slovácka v loňské sezóně našla jen rukavice gólmana.

V 25. minutě se blýskl obranným zákrokem Břečka, když z čáry vykopl pokus Slávika. Na druhé straně byl v šanci opět Kerbr, ale hlavičkoval pouze do rukou Slavíka. Před poločasem byl blízko úspěchu Trávník, ale skvělý gólman Dubnice střelu vyrazil.

První branka utkání tak přišla ve druhém poločase, kdy Milan Kerbr vybídl ke skórování Diviše, který z pravé strany mířil na vzdálenější tyč a nemýlil se. Jeho šance přišla po příležitostech Šimka a Kerbra, oba minuli branku.

Také další šanci Kerbr spálil. Utíkal sám na Křížka, ale o několik centimetrů přestřelil. V 68. minutě ovšem opět byl u gólu jako asistující hráč - po centru Kerbra se totiž prosadil znovu střídající Diviš - 2:0.

Slovácko si vytvořilo další šance, ale gólman Dubnice předvedl několik výborných zákroků. Valenta střílel zevnitř šestnáctky, ale Křížek jeho pokus vytěsnil. Další pokus Diviše opět konečky prstů poslal mimo tři tyče. Minutu před koncem ještě agilní Šimko orazil tyč a vypadalo to, že Slovácko zvítězí o dvě branky.

Hosté z Dubnice však v poslední minutě snížili na konečných 2:1, když Slávik zamířil k tyči a Melichárek jeho pokus nestihl doskočit.

1.FC Slovácko - MFK Dubnica 2:1 (0:0)