Slovácko porazilo v přípravě Trenčín 4:1

sobota, 2. 7. 2011 12:36

Slovácko v dalším přípravném zápase přivítalo na stadionu v Kunovicích nováčka slovenské Cogoň ligy, AS Trenčín. Svěřenci trenéra Soukupa nakonec zvítězili 4:1 a dokázali tak otočit vývoj zápasu.

Utkání začalo obou stranně opatrně bez šancí na jedné či druhé straně. První střela mezi tyče přišla proto až v 17. minutě, kdy hráč Trenčína, Jakub Holúbek, nevěděl co s míčem a vystřelil. Miroslav Filipko míč jen lehce vyrazil a ten zapadl pod břevno, 0:1

Slovácko poté zvýšilo aktivitu, ale dvě dobré šance neproměnil Josef Čtvrtníček, který prováhal ideální čas pro zakončení.

Vyrovnání tak přišlo ve 27. minutě, kdy na hranici pokutového území převzal míč Filip Hlúpik, který si poradil s protihráčem a střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1.

Slovácko ještě do poločasu vývoj utkání otočilo. Zatímco předchozí dvě šance Čtvrtníčka zůstaly nevyužity, tak ve 40. minutě se již, pohotovou střelou po přihrávce Kubáně, prosadil, 2:1.

Slovácko vstoupilo aktivně i do druhého poločasu. Odměnou za aktivní hru byla 61. minuta, kdy Václav Ondřejka poslal míč do běhu na Hlúpika, který šel sám na branku Trenčína a chladnokrevně zakončil, 3:1.

Slovácko udělalo v 65. minutě hromadné střídání. V 71. minutě byl blízko čtvrté branky Slovácka, Radek Szmek. Jeho střela však skončila pouze na tyči hostující svatyně.

V závěru utkání se zahřál i gólman Matalyha, který však ojedinělý pokus hostů zneškodníl.

V poslední minutě utkání přidalo Slovácko čtvrtou branku, když si míč ve vápně zasekl Radek Szmek a s pomocí tyče překonal gólmana Šemrince počtvrté.

„My jsme věděli, že nás dneska čeká z těch dosavadních zápasů nejkvalitnější soupeř, který naprosto z přehledem postoupil do Corgoň ligy. Mrzí mě, že jsme zbytečně prohrávali. Před tím jsme měli šanci my, kterou jsme neproměnili. Naopak Trenčín se z první střely na branku dostal do vedení a prakticky to byla jediná přímá střela mezi tyče. Jsem rád, že jsme dokázali vstřelit čtyři branky a další šance jsme si vypracovali. Je dobře, že se o góly dělí více hráčů,“ hodnotil utkání trenér Soukup.

1.FC SLOVÁCKO – AS TRENČÍN 4:1 (2:1)

Branky FCS: 27. a 61. Hlúpik, 40. Čtvrtníček a 90. Szmek

1.FC Slovácko: Filipko (46. Matalyha) – Rainberk (46. Jeleček), Trousil, Mezlík (65. Košút), Kubáň (65. Kuncl) – Hlúpik, Volešák (65. Svízela), Kordula (65. Stránik) , Fujerik (65. Starý) – Čtvrtníček (46. Valenta), Ondřejka (65. Nestorovski)