Slovácko porazilo Znojmo 4:1

středa, 28. 6. 2017 19:23

Slovácko v přípravném zápase zdolalo účastníka 2. ligy 1.SC Znojmo 4:1. Všech pět branek padlo ve druhém poločase, kdy se do listiny střelců zapsal Kubala, Navrátil, Machalík a Prajza.

Přípravné utkání hrané v Kosticích u Břeclavi provázel silný vítr a v prvním poločase se diváci žádné branky nedočkali.

Brankové hody přišly až v poločase druhém. Hned ve 46. minutě byl v pokutovém území faulován Machalík a Kubala z pokutového kopu poslal Slovácko do vedení.

Znojmo sice v 53. minutě vyrovnalo, ale v 61. minutě se z levé strany prosadil agilní Jan Navrátil, který přeloboval gólmana Znojma.

Slovácko kontrolovalo hru a v 71. minutě to již bylo 3:1 pro Slovácko, když se po kombinační akci prosadil Machalík. Účet utkání nakonec uzavřel obránce Prajza, který dopravil míč do prázdné branky, po kombinaci s Machalíkem.

1.SC Znojmo – 1.FC Slovácko 1:4 (0:0)

Branky: 46. Kubala (pen.) 61. Machalík 71. Navrátil a 83. Prajza

Sestava 1.FCS (1. poločas): Daněk – Juroška, Rada, Tkáč, Divíšek – Armero, Šumulikoski, Ťok, Sadílek, Vasiljev, Yu

Sestava 1.FCS (2. poločas): Daněk – Prajza, Reinberk, Břečka, Šimko – Navrátil, Daníček, Machalík, Hellebrand, RezekKubala.

Program letní přípravy A-týmu 1.FC Slovácko

• 17. června – propagační utkání v Jankovicích (výhra 14:0)
  • 24. června – 1.FC Slovácko – FC ViOn Zlaté Moravce (výhra 3:0)
  • 28. června – 1.SC Znojmo – 1.FC Slovácko (výhra 4:1)
  • 1. července – FK Senica – 1.FC Slovácko  (11:00 hod. stadion ŠK Petrova Ves)
  • 5. července – FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko (17:00 hod. stadion v Kroměříži)
  • 8. července – NK Dinamo Zagreb (17:00 hod. Murska Sobota)
  • 13. - 23. července herní soustředění ve Slovinsku (tři utkání v jednání)