Slovácko přivítá České Budějovice

pátek, 26. 4. 2013 16:07

V sobotu od 19:00 hod. čeká Slovácko důležité utkání, ve kterém svěřenci Svatopluka Habance narazí na poslední České Budějovice. Pojďme se společně podívat na statistiku vzájemných duelů a na zajímavosti s tímto zápasem spojené.

CELKOVÁ BILANCE SLOVÁCKA – DYNAMO ČESKÉ BUĚJOVICE 2000 – 2013
Celková bilance: 17 zápasů 7 - 7 - 3  20: 9
Domácí statistika: 8 zápasů  6 - 1 - 1   12 : 1
Venkovní statistika: 9 zápasů  1 – 6 - 2   8 : 8
Nejčastější výsledky: 2:0 (5x), 1:0 a 0:0 (3x), 2:2 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 - Kowalík, Polách a Soldán
Nejvíc branek za Č. Budějovice: 1 - devět hráčů (mj. Poborský, Kulič, Otépka ...)
Největší návštěva na Slovácku: 5.621 - 31. března 2007 (Slovácko - Budějovice 0:1)
Největší návštěva v Č. Budějovicích: 4.080 - 27. srpna 2006 (Budějovice - Slovácko 1:0)

Zajimavosti:

• Dynamo České Budějovice se nedokázalo střelecky prosadit proti Slovácku dlouhých 541 minut. Střelecké prokletí Jihočechů zrušil až ve 14. minutě Klesa, v zápase hraném 18. března 2012 v Budějovicích.
  • Naopak Slovácko se střelecky trápilo v období 16.4.2005 do 28.3.2010 a to 366 minut. Branka Ondřejky znamenala konec série a hlavně tři body, protože byla jedinou brankou zápasu.
  • Slovácko po návratu do 1.ligy v létě 2009 neodešlo v žádném s odehraných sedmi duelů s Budějovicemi poraženo. Doma třikrát zvítězilo a venku čtyřikrát uhrálo remízu. Dynamo bylo v loňském jarním zápase blízko výhře, ale ani vedení 2:0 v 88. minutě mu nestačilo na plný bodový zisk. V úplném závěru Hlúpik a Čtvrtníček vstřelili branky a Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek 2:2.
  • Dynamo vstřelilo na Slovácku v osmi zápasech pouhou jednu branku, ale i tak za ni bralo tři body. V sestupové sezóně 2006-07  Slovácko doma prohrálo 0:1 a branku vstřelil v 13. minutě Jaroslav Černý, který byl v minulém týdnu vyřazen z kádru prvoligového týmu Dynama, takže si v sobotu podobný kousek nebude moci zopakovat .
  • Největší vítězství dosáhlo Slovácko dne 10. dubna 2004 na domácí půdě, kdy za silného deště porazilo Budějovice 3:0 brankami Kostky, Polácha a Abraháma. Zápasu přihlíželo téměř pět tisíc diváků.
  • V zápase na jihu Čech, hraného 23. března 2003, se kopaly během tří minut hned dvě penalty. Na každé straně jedna. Nejprve ve 40.minutě srovnal Kowalík na 1:1 a za další dvě minuty byla podobná příležitost nabídnuta domácímu Sedláčkovi, který z penalty nezaváhal a překonal Drobisze. Tato branka byla v zápase poslední a Dynamo tak vyhrálo 2:1.
  • V duelech s Dynamem nebyl nikdy vyloučen hráč Slovácka.
  • Ze současného kádru Slovácka se aspoň jednou radovali ze vstřelené branky do sítě Dynama tito hráči: Došek, Hlúpik a Volešák.
  • Z odehraných 17 vzájemných duelech dokázalo Slovácko hned v jedenácti případech udržet čisté konto, Dynamu se to povedlo jen šestkrát.

Památný zápas:
SK Dynamo Č. Budějovice 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)
odehraný na Střeleckém ostrově 18. 3. 2012

Slovácko nastoupilo bez tří stabilních hráčů základní sestavy - brankáře Filipka, obránce Kubáně a především útočníka Doška, který v předchozím kole svými góly rozhodl o vítězství nad Bohemians.

Domácí začali v ofenzivním tempu a prakticky z první příležitosti skórovali. Ve 14. minutě se po Krajčíkově centru dostal míč až ke Klesovi a ten překonal Heču. Českobudějovický záložník se trefil ve třetím domácím zápase za sebou. Jihočeši po gólu ještě víc ožili, dařily se jim kombinační akce, ale žádnou z nich nedotáhli do konce a elán jako by z nich postupně vyprchal. Slovácko se po rozpačitém úvodu osmělilo k útočným výpadům. Ale Volešákovu střelu Daněk vyrazil a zkrotil i následný Valentův poskakující míč.

Po přestávce se domácí vrátili k ofenzivě. V 60. minutě přesně hlavičkoval Řezníček, publikum se už pomalu radovalo z gólu, ale Heča vyrazil. Vzápětí se po Sandrově střele míč zastavil o Kordulu, rozhodčí Kocourek ukázal, že kapitán Slovácka zasáhl rukou, a nařídil penaltu, kterou Otepka proměnil. Slovácko předvedlo nevídaný finiš. V 72. minutě se po rohu prosadil povedenou ranou Trousil, ale Daněk jeho pokus ještě zlikvidoval. V samotném závěru byl Hlúpik úspěšnější a střelou po zemi vykřesal naději. A v posledních vteřinách utkání propadl po autu míč až ke Čtvrtníčkovi, jenž pohodlně vyrovnal ve druhé minutě nastavení!

Branky: 14. Klesa , 66. Otepka (pen.) - 88. Hlúpik , 90.+2 Čtvrtníček
Žluté karty: Rýdel, Otepka - Kordula, Reinberk, Trousil
Rozhodčí: T. Kocourek - G. Santarius ml. , J. Moláček
Diváci: 3621
sestava České Budějovice: M. Daněk - M. Krajčík , T. Řepka , R. Lengyel , J. Machovec - M. Klesa (90. P. Novák ), R. Otepka , F. Rýdel , P. Javorek , J. Sandro - J. Řezníček (86. F. Němec ). Trenér: F. Cipro.
sestava Slovácko: M. Heča - P. Reinberk , R. Mezlík , J. Trousil , O. Franta - L. Volešák (71. M. Trávník), M. Kordula , D. Pavelka , V. Valenta (55. M. Kovář ), F. Hlúpik - J. Lukáš (66. J. Čtvrtníček ). Trenér: M. Soukup.