Slovácko remizovalo s FC Eindhoven 2:2

úterý, 14. 7. 2015 18:13

Velmi atraktivní zápas sledovaly slovenské Trenčianské Teplice. Slovácko se na místním hřišti utkalo s druholigovým nizozemským Eindhovenem a předvedlo se výborně. Modrobílí hráli nebývale sebevědomě a mohli klidně zvítězit. Nakonec se týmy po brankách Valenty a Havlíka rozešly smírně.

Utkání za proměnlivého počasí sledovalo jen několik příznivců 1. FCS, ti se ale určitě nenudili. Pro drobné zranění sice týmu chyběla čerstvá posila Francis Koné, ale šancí bylo k vidění hned několik. V úvodních minutách větrali obranu soupeře především Civić a Valenta.

Nizozemský tým se vzpamatoval až po čtvrthodině hry a na chvíli srovnal hru. Bohužel pro Moravany Slovácko ihned inkasovalo, a to po nařízené penaltě. Následně byli opět lepší čeští hráči a Eindhoven se musel bránit na vlastní polovině. Pohříchu ze žádné z velkých šancí branka nepadla. Diviš trefil tyč, Civiće zastavil ofsajd. Hlavičky Hofmanna a Daníčka lapil skvělý brankář Nizozemců.

Ve druhém poločase převaha Slovácka polevila. Více se ke slovu dostali také Holanďané, ale Daněk si přesto příliš nezachytal. Naopak Slovácko po krajích hrozilo a těsně před hodinou hry se přízemní ranou z vápna prosadil Jirka Valenta. Jenže Eindhoven šel opět do vedení. Po neproměněné penaltě Kerbra nizozemský tým zužitkoval snad jediný brejk ve druhém poločase.

Levý záložník Slovácka ale zahozenou penaltu dokázal odčinit. Na pravé straně soupeře pořádně zlobil a po jednom průniku našel na hranici malého vápna Marka Havlíka, a ten zajistil přijatelný výsledek 2:2. Kerbr poté dokázal sám dostat míč do sítě, pro drobný ofsajd ovšem branka nebyla uznána. Slovácko v konfrontaci s nizozemským týmem velmi dobře uspělo a v sobotu jej čeká generálka s Třincem.

Sestava: Daněk - Šíša(73.Šimko), Hofmann(45.Košút), Rada(60.Simerský), Reinberk(60.Prajza) - Hlúpik(60.Galuška), Šumulikoski(60.Sadílek), Valenta(60.Havlík), Daníček, Civič(60.Kerbr) - Diviš(60.Kovář)

neděle, 19. 11. 2017 14:26