Slovácko remizovalo s Rapidem

neděle, 28. 1. 2018 15:59
rapid280118.JPG

Slovácko před odletem na herní soustředění do Turecka remizovalo na půdě vídeňského Rapidu 1:1. Pro Rapid se jednalo o generálku před jarním startem rakouské Bundesligy, ve kterém se hned v prvním kole odehraje vídeňské derby.

Rapid vstoupil do utkání aktivně a Slovácko muselo čelit domácímu tlaku, který však nebyl přetaven v branku. Slovácko se osmělilo až ve 25. minutě, kdy se ze střední vzdálenosti opřel do míče Daníček, ale jeho tvrdá rána šla těsně nad domácí branku.

O čtyři minuty později se již početná družina fanoušků Slovácka mohla Radovat. Daníčkova rána byla ještě zblokována, ale míč se dostal k volnému Petrovi, který poslal Slovácko do vedení – 0:1.

Slovácko si vytvořilo i další šance, které mohly navýšit vedení, ale hráčům v koncovce chybělo potřebné štěstí. Naopak po hromadném střídání v 65. minutě. Se domácí podařilo překonat nezformovanou obranu a vyrovnat na konečných 1:1.

"Chvíli nám trvalo, než jsme se srovnali s kvalitou soupeře, která byla vysoká a dělal nám problém i přechod do útoku. S přibývajícím časem však šel náš výkon nahoru a již to vypadalo tak, jak bychom chtěli, aby to vypadalo v soutěži," řekl k utkání trenér Michal Kordula.

SK Rapid Vídeň - 1.FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branka 1.FCS: 29. Jakub Petr

Sestava 1.FC Slovácko: Daněk (46. Heča) - Juroška (65. Vasiljev), Hofmann, Břečka (65. Tkáč), Rainberk (65. Divíšek) - Navrátil (46.Havlík), Daníček. (46. Machalí), Šumulikoski (65. Janošek), Sadílek (65. Kohút) - Petr (65.Rezek), Kubal (46. Zajíc)