Slovácko s Gliwicí smírně 1:1

středa, 4. 7. 2018 18:50

Slovácko v dalším přípravném zápase nastoupilo proti polskému týmu Ekstraklasy Piastu Gliwice. Utkání hrané na neutrální půdě v Jakubčovicích nakonec skončilo remízou 1:1. Slovácko si ve druhém poločase vytvořilo tlak a šance, ale mezi tři tyče se trefil pouze Jakub Petr.

V úvodních minutách byli aktivnější hráči Gliwice, a zrovna když začalo hrozit i Slovácko, tak se polský tým dostal do vedení, když se hlavou prosadil Michal Papadopulos, který zužitkoval přesný centr do pokutového území.

Slovácko v závěru prvního poločasu mělo míč více na svých kopačkách, ale kombinace končily před branami pokutového území, kde se nedařilo dát finální přihrávku.

Největší šance tak přišla ve 43. minutě po standardní situaci, kdy se do odraženého míče opřel Lukáš Sadílek, ale jeho střela šla těsně vedle.

Podobná situace byla k vidění i v 53. minutě, kdy se na hranici pokutového území dostal k zakončení Kohút, který mířil těsně vedle tyče.

Tlak Slovácka sílil a v 61. minutě se k dalšímu zakončení dostal Jan Navrátil, ale jeho střela skončila na tyči.

O tři minuty později již bylo srovnáno a stejně jako při první brance utkání přišlo vyrovnání po standardní situaci, kdy se odražený míč dostal na hranici šestnáctky k Petrovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

V 81. minutě mohlo Slovácko vývoj utkání otočit. Divíšek poslal z levé strany centr do pokutového území, kam si naběhl Navrátil, ale jeho zakončení ve skluzu mezi tři tyče nemířilo.

V samotném závěru mělo Slovácko několik šancí, ale jak zakončení Hellebranda, tak i Jurošky v síti neskončilo, a tak Slovácko remizovalo s Piastem Gliwice 1:1.

Piast Gliwice – 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 19. Papadopulos – 64. Petr

1.FC SLOVÁCKO: Daněk – Juroška, Krejčí (46. Šimko), Hofmann, Reinberk (46. Divíšek) - Navrátil, Machalík (46. Kohút), Daníček, Sadílek (46. Janošek), Petr (70. Hellebrand) – Kuchta (46. Kubala).