Slovácko se těší na Baník

čtvrtek, 1. 10. 2009 15:04
Slovácko se těší na Baník
fanousci_banik.JPG

Slovácku se nepodařilo navázat bodovou nit z jihu Čech a na severu podlehlo Liberci 0:2. „V Liberci nám chybělo hodně věcí. Ofenzíva neudržela míč, v záloze jsme nedoplňovali a v obraně jsme vyráběli chyby. Vyzdvihnout se dal jedině brankář,“ vysvětloval příčiny neúspěchu trenér Slovácka Josef Mazura. Vedle porážky v Liberci mu vrásky na čele přidělává i zdravotní stav mužstva.

„Máme opravdu velkou marodku. Z hráčů, kteří byli na marodce, se dají dohromady jenom Němčický a Formánek. Nadále nám chybí Gonda, Fujerik, Kubáň, Filipko a k marodům se přidal i Ondřejka,“ vypočítával zraněné hráče Mazura.

Na druhou stranu mu zlepšil náladu příchod velezkušeného Lukáše Zelenky. „Sice více nám chybuje obrana, ale přišel hráč do konstruktivity. Vázl nám i přechod do útoku. Záložní řadu jsme proto potřebovali doplnit. Lukáš je hráč, který dokáže dát hře myšlenku, podržet míč, poslat kolmou nahrávku. Hře by to mělo hodně pomoci,“ těší se na start čerstvé posily v sobotním utkání s Baníkem Ostrava trenér Slovácka, pro kterého má zápas velký význam.

„Pro mě osobně je to zápas podzimu.¨Potřebujeme získat tři body za každou cenu a mužstvo musí nechat na hrací ploše duši.“ Jenže Baníku se letos daří a tak Mazurovy svěřence nečeká nic jednoduchého. „Baník dobře vstoupil do soutěže a je oprávněně v tabulce tam, kde je. Má kvalitní fotbalisty, kteří hrají kombinační hru a mají také nebezpečné hráče v útoku, kteří dokáží zakončit. Ať je to Zeher či nově i Strnad nebo Varadi s Ličkou, kteří umí vystřelit z dálky. V mužstvu jsou i další výborní hráči. Lukeš dokáže dát hře smysl, dobře kope i standardní situace. Prostě v těchto momentech jsou silní,“ vypočítává přednosti sobotního soupeře trenér 1.FC Slovácko Josef Mazura.

V utkání s Baníkem si bude Petr Švancara odpykávat poslední z šesti utkání, kterými jej potrestala disciplinární komise a u které s odvoláním neuspěl minulý týden. Flintu do žita však nezahodil a písemnou žádost o změnu formy trestu poslal i ke čtvrtečnímu jednání komise. Záleží na členech komise, zda znovu popřou svá slova o kontinuitě a rovném přístupu a pokud zmírnili trest teplickému Matulovi, zmírní trest i pro Petra Švancaru.

Samotný zápas začíná 3. října z bezpečnostních důvodů v 16.00 hodin a domácí se na něj připravují po všech stránkách. Příznivci Baníku Ostrava se sice zatím na Slovácku zatím vždy chovali velmi slušně a přispívali k výborné fotbalové atmosféře, přesto domácí klub nechce nic podcenit a při utkání bude vedle čtyř desítek pořadatelů připravena i stočlenná bezpečnostní agentura. Mimo stadion budou připraveni i policisté, kteří doprovodí Baníkovce až na stadion.

O zápas i start nové posily je na Slovácku zájem. Ve středu padlo v předprodeji téměř pět stovek vstupenek a diváci mají možnost využít ještě pátečního předprodeje od 15.00 do 18.00 hodin přímo v pokladnách stadionu v sobotu pak už od 9.00 hodin.

Absence: Fujerik, Gonda, Fujerik, Filipko – zranění, Švancara – disciplinární trest.

Vzájemná bilance:
Celková bilance: 14 zápasů 3 – 4 – 7 14:24
Domácí bilance: 7 zápasů 3 – 1 – 3 9:11

Nejvíce branek za Slovácko: 2 – Ivana, Polách
Nejvíce branek za Baník: 5 – Zdeněk Pospěch, 3 – Lukeš, Žůrek
Největší návštěva na Slovácku: 7.250 diváků – 13. Listopadu 2004 – utkání 1. ligy 3:1
Největší návštěva v Ostravě: 18.020 diváků – 3. března 2004 – utkání 1. ligy 6:2


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
úterý, 18. 6. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Propiska

Propiska
45 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
590 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu včera, 12:50
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu

VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem včera, 08:20
VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem

Slovácko remizovalo na půdě Slovanu úterý, 18. 6. 2019 18:58
Slovácko remizovalo na půdě Slovanu

Daníček: Dřina, bez které to nejde neděle, 16. 6. 2019 14:27
Daníček: Dřina, bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace