Slovácko se těší na Baník

čtvrtek, 1. 10. 2009 15:04
Slovácko se těší na Baník
fanousci_banik.JPG

Slovácku se nepodařilo navázat bodovou nit z jihu Čech a na severu podlehlo Liberci 0:2. „V Liberci nám chybělo hodně věcí. Ofenzíva neudržela míč, v záloze jsme nedoplňovali a v obraně jsme vyráběli chyby. Vyzdvihnout se dal jedině brankář,“ vysvětloval příčiny neúspěchu trenér Slovácka Josef Mazura. Vedle porážky v Liberci mu vrásky na čele přidělává i zdravotní stav mužstva.

„Máme opravdu velkou marodku. Z hráčů, kteří byli na marodce, se dají dohromady jenom Němčický a Formánek. Nadále nám chybí Gonda, Fujerik, Kubáň, Filipko a k marodům se přidal i Ondřejka,“ vypočítával zraněné hráče Mazura.

Na druhou stranu mu zlepšil náladu příchod velezkušeného Lukáše Zelenky. „Sice více nám chybuje obrana, ale přišel hráč do konstruktivity. Vázl nám i přechod do útoku. Záložní řadu jsme proto potřebovali doplnit. Lukáš je hráč, který dokáže dát hře myšlenku, podržet míč, poslat kolmou nahrávku. Hře by to mělo hodně pomoci,“ těší se na start čerstvé posily v sobotním utkání s Baníkem Ostrava trenér Slovácka, pro kterého má zápas velký význam.

„Pro mě osobně je to zápas podzimu.¨Potřebujeme získat tři body za každou cenu a mužstvo musí nechat na hrací ploše duši.“ Jenže Baníku se letos daří a tak Mazurovy svěřence nečeká nic jednoduchého. „Baník dobře vstoupil do soutěže a je oprávněně v tabulce tam, kde je. Má kvalitní fotbalisty, kteří hrají kombinační hru a mají také nebezpečné hráče v útoku, kteří dokáží zakončit. Ať je to Zeher či nově i Strnad nebo Varadi s Ličkou, kteří umí vystřelit z dálky. V mužstvu jsou i další výborní hráči. Lukeš dokáže dát hře smysl, dobře kope i standardní situace. Prostě v těchto momentech jsou silní,“ vypočítává přednosti sobotního soupeře trenér 1.FC Slovácko Josef Mazura.

V utkání s Baníkem si bude Petr Švancara odpykávat poslední z šesti utkání, kterými jej potrestala disciplinární komise a u které s odvoláním neuspěl minulý týden. Flintu do žita však nezahodil a písemnou žádost o změnu formy trestu poslal i ke čtvrtečnímu jednání komise. Záleží na členech komise, zda znovu popřou svá slova o kontinuitě a rovném přístupu a pokud zmírnili trest teplickému Matulovi, zmírní trest i pro Petra Švancaru.

Samotný zápas začíná 3. října z bezpečnostních důvodů v 16.00 hodin a domácí se na něj připravují po všech stránkách. Příznivci Baníku Ostrava se sice zatím na Slovácku zatím vždy chovali velmi slušně a přispívali k výborné fotbalové atmosféře, přesto domácí klub nechce nic podcenit a při utkání bude vedle čtyř desítek pořadatelů připravena i stočlenná bezpečnostní agentura. Mimo stadion budou připraveni i policisté, kteří doprovodí Baníkovce až na stadion.

O zápas i start nové posily je na Slovácku zájem. Ve středu padlo v předprodeji téměř pět stovek vstupenek a diváci mají možnost využít ještě pátečního předprodeje od 15.00 do 18.00 hodin přímo v pokladnách stadionu v sobotu pak už od 9.00 hodin.

Absence: Fujerik, Gonda, Fujerik, Filipko – zranění, Švancara – disciplinární trest.

Vzájemná bilance:
Celková bilance: 14 zápasů 3 – 4 – 7 14:24
Domácí bilance: 7 zápasů 3 – 1 – 3 9:11

Nejvíce branek za Slovácko: 2 – Ivana, Polách
Nejvíce branek za Baník: 5 – Zdeněk Pospěch, 3 – Lukeš, Žůrek
Největší návštěva na Slovácku: 7.250 diváků – 13. Listopadu 2004 – utkání 1. ligy 3:1
Největší návštěva v Ostravě: 18.020 diváků – 3. března 2004 – utkání 1. ligy 6:2


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Dorost zvítězil na Spartě včera, 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Juniorka remizovala s Otrokovicemi včera, 13:43
Juniorka remizovala s Otrokovicemi

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek včera, 10:13
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let včera, 08:58
Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let

Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy sobota, 14. 9. 2019 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace