Slovácko si chce spravit chuť v Boleslavi

čtvrtek, 4. 11. 2010 20:23
1.FC Slovácko chce přerušit šňůru porážek, která čítá čtyři utkání. Příležitost k tomu bude mít v neděli, kdy zajíždí do Mladé Boleslavi. Trenér Miroslav Soukup však počítá i jiné než bodové ztráty. Kromě dlouhodobě zraněných Urbánka a Clebera či zotavujícího se Perůtky, mu bude chybět i trio vykartovaných hráčů Košút – Kordula – Reinberk. Pro zápas v městě automobilů chce přes to poskládat silnou sestavu. „Máme kádr 23 hráčů a musíme umět nahradit i ty hráče, kteří nemohou nastoupit. Samozřejmě pokud jich vypadne naráz trochu více, tak je to vždycky mnohem větší problém, ale já si myslím, že situace není pořád ještě kritická.

Pořád máme koho použít a musíme znovu postavit takové mužstvo, které bude mít odpovídající kvalitu. Pochopitelně hráči, kteří hrají pravidelně, jako Michal Kordula nebo Košút, což je taková osa defenzivy, budou chybět a jejich absence s sebou přináší krizové situace. Jsou tu ale hráči, kteří čekají na svoji šanci a budeme se muset s tím prostě vyrovnat. Karty jsme dostali po vlastních zbrklých věcech, protože ani jedna karta být nemusela a nevynucovala ji herní situace. Nebudeme sedět s hlavou v dlaních. Chybí nám tři hráči, ale zase je to příležitost pro další hráče.,“ vysvětluje Soukup.

Slovácko do Mladé Boleslavi určitě nejede v roli favorita. Domácím se v posledních zápasech výrazně daří a domácí prostředí jim bude velet jediné, zvítězit. „Boleslav má dlouhou šňůru zápasů bez prohry. Naposledy prohráli pokud si vzpomínám v Brně a to je už hodně dávno. Když do toho neberu poslední pohárový zápas, který prohráli 3:0. A právě tento zápas nám ukazuje cestu, že i nejkvalitnější týmy mohou mít slabý den a zahrát špatně. Přestože v tuto chvíli Boleslav v domácím prostředí jednoznačným favoritem a my tento fakt a její sílu respektujeme, tak přesto nemůžeme být odevzdaní a zápas prohrávat už v sobotu odpoledne. Musíme udělat všechno pro to, abychom někde překvapili a bod, nejlépe tři uhráli,“ naznačuje Soukup, že ani přes šňůru neúspěchů nepojede jeho tým do Boleslavi s poraženeckou náladou. Tu necítí ani v kabině. „Sice není jednoduché trénovat v týdnu, když předcházející zápas prohrajete.

Jsme teď v období, kdy jsme poslední dva zápasy prohráli a navíc ideální nebyla ani hra. Myslím tím nepovedený zápas v Brně a první poločas utkání s Libercem. Na všem negativním se ale dá najít i něco pozitivního. Druhý poločas s Libercem naznačil, že výkon byl minimálně slušný a i když jsme měli znovu vyloučeného hráče, tak jsme si dokázali vytvořit tlak a soupeře zatlačili do vlastní šestnáctky. Vyprodukovali jsme z toho penaltu i nějakou tu šanci. To je pozitivní a já věřím, že na ten druhý poločas s Libercem dokážeme navázat i v Mladé Boleslavi a zápas neprospíme, tak jako v Brně, či první půli doma s Libercem,“ věří v obrat k lepšímu trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

neděle, 19. 11. 2017 14:26