Slovácko v generálce podlehlo Admiře 2:3

sobota, 15.08.2020 18:51
admira150820.JPG

Slovácko v posledním zápase přípravy podlehlo v Rakousku vídeňské Admiře 2:3. O osudu utkání rozhodla první půle ve které slovácko třikrát inkasovalo. Ve druhém poločase se hráčům podařilo snížit díky trefám Sadílka a Navrátila

Hned první šance domácího Wackeru skončila vedoucí brankou, když centr z levé strany uklidil do sítě zcela volný Maierhofer.

V 15. minutě po ztrátě míče v obraně Admiry se dostal k zakončení na hranici pokutového území Milan Petržela, ale jeho projektil mířil nad branku domácího týmu.

Ve 22. minutě Michal Kadlec vysunul Josefa Divíška, který poslal míč do vápna, ale následný souboj Jana Klimenta v pokutovém území posoudili sudí jako nedovolený. O dvě minuty později musel na druhé straně zasahovat gólman Bajza, který schoval míč do rukavic.

Následující minuty se nesly ve znamení několika pološancí na obou stranách, ale útočná snaha obou týmů postrádala lepší finální fázi.

Změnu skóre přinesla 32. minuta, kdy Admira předvedla rychlý přechod do útoku a po individuální akci se přesným zakončením na zadní tyč prosadil Saracevic – 2:0.

V prvním poločase nakonec Admira přidala i třetí branku, když na hranici ofsajdu přebral míč Hoffer, který udělal kličku vyběhnuvšímu Bajzovi a poslal míč do sítě – 3:0.

V 52. minutě mohl snížit Milan Petržela, který se dostal k zakončení po kombinaci Cicilia s Navrátilem, ale jeho střele chyběla přesnost i razance. Bez gólového efektu byl i pokus Cecilia ze střední vzdálenosti o pět minut později.

V 73. minutě se gólman Admiry jen poohlídl po přímém volném kopu Havlíka, který o pár centimetrů minul pravou tyč. O čtyři minuty později se již Slovácko gólově prosadilo, když si na centr Havlíka naskočil Lukáš Sadílek a poslal míč do sítě – 3:1.

Slovácko bylo aktivní a v 85. minutě přišlo snížení na rozdíl jediné branky, když z pravé strany poslal míč do vápna Vincour a na zadní tyč číhající Navrátil poslal míč pod břevno – 3:2.

V 89. minutě mohlo být vyrovnáno, když Kalabiška dostal míč do šestnáctky a po individuální akci se dostal k zakončení, které domácí hráči zablokovali. Následně na odražený míč nedosáhl dobíhající Rezek.

Slovácko tak v generálce před startem ligy podlehlo vídeňské Admiře 2:3.

FC ADMIRA WACKER – 1.FC SLOVÁCKO 3:2 (3:0)

Branky Slovácka: Sadílek, Navrátil

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: BajzaDivíšek (46. Kalabiška), Kadlec, Šimko (46. Cicilia), Reinberk (74. Vincour) – Navrátil, Daníček, Havlík, Sadílek, Petržela (64. Rezek) – Kliment (58. Kohút)