Slovácko v generálce porazilo Esbjerg 2:0

čtvrtek, 06.02.2020 16:00

Slovácko v generálce před startem jarní části ligové soutěže zvítězilo nad dánským klubem Esbjerg fB 2:0. O osudu utkání rozhodla trefa Jana Navrátila a vedení pečetil brankou z pokutového kopu Vlastimil Daníček.

Slovácko mělo ve větrném utkání navrch a první branka přišla ve 23. minutě, kdy se k odraženému míči na hranici šestnáctky dostal Jan Navrátil a přesnou střelou k tyči poslal Slovácko do vedení.

I dánský tým si vytvořil několik šancí a své umění musel předvést i gólman Matouš Trmal. Druhá branka zápasu přišla v 73. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Milan Petržela a Vlastimil Daníček nařízenou penaltu přetavil v branku na 2:0.

Slovácko tak herní soustředění v Turecku zakončilo vítězstvím nad  13. týmem dánské nejvyšší soutěže.

1.FC SLOVÁCKO - ESBJERG FB 2:0 (1:0)

Branky: 23. Navrátil, 73. Daníček (pen.),

Sestava 1.FCS: Trmal – Reinberk (63. Zahustel), Hofmann (63. Vincour), Kadlec, Divíšek -Sadílek (46. Daníček), Dvořák (56. Kliment), Havlík (78. Mareček), Petržela (78. Kohút), Zajíc (80. Jurečka), Navrátil