Slovácko v generálce zdolalo Opavu 1:0

sobota, 23. 7. 2011 20:03

Slovácko v generálce přivítalo na fotbalovém stadion v Uherském Hradišti Opavu. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude udávat tempo utkání. Slovácko drželo míč na kopačkách a snažilo se o vstřelení branky.

Ve 3. minutě se středem hřiště prohnal Filip Hlúpik, který obešel dva hráče, ale nedostal se do zakončení, které by ohrozilo opavskou bránu.

V 5. minutě se dostal k zakončení Libor Došek, který pálil z hranice dvaceti metrů a jeho projektil musel vyboxovat hostující gólman.

Opava se úspěšně bránila a nedovolovala Slovácku dostat se do vyložené šance. Ta se zrodila až ve 30. minutě, kdy se v pokutovém území uvolnil Libor Došek, který poslal míč do skrumáže před brankou, kde však na míč nikdo z hráčů Slovácka nedosáhl.

O tři minuty později se po centru Filipa Hlúpika odrazil míč na hranici velkého vápna k Vlastovi Daníčkovi, jehož tvrdá střela mířila těsně nad.

Ve 36. minutě se ve vápně uvolnil Libor Došek, ale jeho střela šla těsně vedle.

Těsně před poločasem zahrávala Opava přímý volný kop, ale Miroslav Filipko míč, který mířil k levé tyči, vychytal.

I ve druhém poločase se hrálo na jednu branku, ale domácím hráčům se nedařilo gólově prosadit.

Gólová radost tak přišla až v 64. minutě, kdy poslal krásný pas za obranu Ladislav Volešák, kde si naběhl Václav Ondřejka, který přeloboval gólmana Blahu a poslal míč do opuštěné brány, 1:0.

Slovácko se i nadále tlačilo do útoku a chtělo navýšit skóre utkání. V zajímavé příležitosti se minutu po vedoucí brance ocitl Libor Došek, ale jeho hlavička byla zblokovaná.

V 71. minutě předvedlo Slovácko rychlý brejk, kdy se po pasu Víti Valenty řítil sám na gólmana Blahu Volešák, ale ten jeho pokus vychytal včasným vyběhnutím.

V 86. minutě si narazil Víťa Valenta s Filipem Hlúpikem, ale Valentův technický pokus neměl přesnost.

V poslední minutě se hráči Opavy dostali po chybě domácích hráčů do přečíslení, zakončení jim však vůbec nevyšlo, a tak utkání skončilo vítězstvím 1:0 pro Slovácko.

1.FC Slovácko – SFC Opava 1:0 (0:0)
gól: 63. Ondřejka

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút (46. Reinberk), Kubáň -<br>Fujerik (66. Valenta), Daníček (51. Perůtka), Volešák (74. Borusík), Hlúpik<br>- Došek, Ondřejka (83. Čtvrtníček).

neděle, 19. 11. 2017 14:26

Slovácko v poháru pojede do Jablonce včera, 12:32