Slovácko v neděli vyzve pražskou Spartu

sobota, 11. 8. 2012 10:54

Již zítra od 17ti hodin vypukne na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti utkání 3.kola Gambrinus ligy mezi Slováckem a Spartou Praha. Slovácko v prvních dvou zápasech prohrálo, a tak se hráči pokusí zdolat právě Spartu.

„Na utkání se Spartou se musíme samozřejmě co nejlépe připravit. Oprostit se od nějakých pesimistických nálad a s hlavou nahoře musíme ten zápas prostě s odhodláním odbojovat, překvapit soupeře a nebýt ustrašení před vlastními diváky. Pokud předvedeme odvážný výkon, tak nás to může odrazit k tomu, že gól dáme a zápas zvládneme,“ řekl trenér Slovácka Miroslav Soukup, který má v týmu novou posilu v podobě Jiřího Valenty, který přestoupil na Slovácko z Jablonce.

„Měli jsme jej vytipovaného hned poté, co mu skončilo hostování na Žižkově, kde i přes sestup prožil osobně velmi dobré jaro. S adaptací u něj nebude problém, vrací se do známého prostředí a většina hráčů ho zná,“dodal trenér Slovácka.

1.FC SLOVÁCKO x AC SPARTA PRAHA

Celková bilance: 20 zápasů 4 - 1 - 15   13 : 32
Domácí statistika:  10 zápasů  4 - 0 - 6   8 : 9
Venkovní statistika:  10 zápasů  0 - 1 - 9   5 : 23

Nejčastější výsledky:  2:0 a 1:0 (6x), 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 3 - Sionko a Wilfried

Největší návštěva na Slovácku: 8.121 - 13. listopadu 2010 (1.liga, 0:2)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1.liga, 4:0)

Zajimavosti:
První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V listopadu 2000 byl střelcem jediné branky Sparty na Širůchu Jiří Jarošík, který je opět v kádru pražského soupeře. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo.

Posledních devět duelů vyhrála Sparta a Slovácko v nich vstřelilo pouhé dvě branky Brožíkem a Košútem. V posledním duelu v Praze vyhrála Sparta 1:0 brankou Keriče z první minuty hry, což je historicky nejrychleji inkasovaná branka do sítě Slovácka.

Nejdelší serie Slovácka bez vstřelené branky je na hodnotě 383 minut (2001-2003), ale v současné době Slovácko nedalo Spartě branku již 298 minut, takže tento nelichotivý rekord může padnout už v nedělním zápase. Naopak Sparta se střelecky neprosadila v nejdelší serii čítající 272 minut (2004-2005).

Sparta v dosavadních dvaceti vzájemných zápasech nedala branku jen ve třech případech, zato Slovácko drželo střelecký půst hned jedenáctkrát...!

Památný duel:
Synot - Sparta 2:0 (1:0), odehraný 27. března 2004

První duel Sparty na novém stadionu před téměř vyprodanými ochozy. Domácí Synot začal zakřiknutě, ale po čtvrthodině začal udávat tempo hry a po půlhodině hry se dočkal i první branky. Kostka z pravé strany nacentroval do pokutového území a Nezmar už ve druhé šanci nezaváhal. Naběhl si, míč měl čas zpracovat a přesnou střelou k protější tyči vstřelil gól. Dvě minuty po přestávce bylo rozhodnuto. Brankař Kouba si naskočil na centr z levé strany, míč ztlumil, ale ten mu z náruče vypadl. Příhlížející Ivana ho v poklidu doklepnul do prázdné branky, 2:0! V druhé polovině zápasu měla obě mužstva po jedné brankové šanci, ale ani jedna nebyla proměněna.

Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Abrahám, Polách, Pavlík, Nezmar (73. Malár), Meduna (79. Činčala). Trenér: Karel Jarolím.

neděle, 19. 11. 2017 14:26