Slovácko v neděli vyzve pražskou Spartu

sobota, 5. 4. 2014 08:43

V neděli úderem sedmé hodiny večerní vypukne na stadionu v Uherském Hradišti bitva mezi Slováckem a Spartou Praha. I když je o utkání velký zájem, tak i nadále jsou v prodeji vstupenky.

V neděli můžete navštívit předprodeje ve FanShopu na Mariánském náměstí od 9:00 do 12:00 a od 13:00 hod. bude probíhat prodej vstupenek přímo na pokladnách stadionu.

CELKOVÁ BILANCE 1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 2000 – 2014
Celková bilance: 23 zápasů 4 - 1 – 18, 15 : 44
Domácí statistika: 11 zápasů 4 - 0 – 7,  9 : 13
Venkovní statistika: 12 zápasů 0 - 1 – 11,  6 : 31

Nejčastější výsledky: 2:0 a 1:0 (6x), 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 4 – V. Kadlec, 3 - Sionko a Wilfried

Největší návštěva na Slovácku: 8.121 - 13. listopadu 2010 (1.liga, 0:2)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1.liga, 4:0)

Zajimavosti:

• První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Obdrželo pouze jednu branku.
  • Posledních dvanáct duelů vyhrála Sparta a Slovácko v nich vstřelilo pouhé čtyři branky Brožíkem, Košútem, Trousilem a Kerbrem. V zápase odehraném 18. února 2012 v Praze vyhrála Sparta 1:0 brankou Keriče z první minuty hry, což je historicky nejrychleji inkasovaná branka do sítě Slovácka.
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky je na hodnotě 383 minut (2001-2003), na podzim 2012 vstřelil Jan Trousil Spartě branku ve 24. minutě, takže se negativní série zastavila na čísle 322 minut bez vstřelené branky. Naopak Sparta se střelecky neprosadila v nejdelší sérii čítající 272 minut (2004-2005).
  • Sparta v dosavadních 22 vzájemných zápasech nedala branku jen ve třech případech, zato Slovácko drželo střelecký půst hned dvanáctkrát...!
  • Slovácko v posledních třech zápasech inkasovalo vždy čtyři branky. Přitom v těchto zápasech Spartu hodně zlobilo, jenže ta dokázala dát v závěru branky a o zápase rozhodnout.
  • Sparta vstřelila třetinu svých branek do sítě Slovácka až v poslední čtvrthodině vzájemných zápasů. Je zajimavé, že stejnou bilanci má i Slovácko, které z 15 vstřelených branek, dalo branku v rozmezí 75-90 minuty hned pětkrát.
  • Obě mužstva si pomohla jednou vlastní brankou. Sparta Jiřím Novotným, který v 81. minutě otevřel skóre první duelu na Širůchu 22. listopadu 2000 a Sparta nakonec prohrála 1:2. Za Slovácko si dal vlastní branku Jan Palinek v 21. září 2003. Podařilo se mu to v 77.minutě a poslal tím domácí Spartu do vedení 2:0. Zápas nakonec skončil výhrou domácích 3:1.

PAMÁTNÝ DUEL:

1.FC Synot - Sparta Praha 2:0 (1:0)
odehraný 27. března 2004 v Uherském Hradišti
První duel Sparty na novém stadionu před téměř vyprodanými ochozy. Za Spartu nenastoupila jeho největší hvězda Karel Poborský, který byl zraněný a do Hradiště vůbec nepřicestoval. Domácí Synot začal zakřiknutě. V 10. minutě Jun centroval z levé strany, Palinek ve vápně chyboval, k míči se dostal Rezek, ale míč poslal ze tří metrů vedle, ale po čtvrthodině se Synot začal zvedat a udávat tempo hry. Po půlhodině hry se dočkal i první branky. Kostka z pravé strany nacentroval do pokutového území a Nezmar už ve druhé šanci nezaváhal. Naběhl si, míč měl čas zpracovat a přesnou střelou k protější tyči vstřelil gól. Dvě minuty po přestávce bylo rozhodnuto. Brankař Kouba si naskočil na centr z levé strany, míč ztlumil, ale ten mu z náruče vypadl. Přihlížející Ivana ho v poklidu doklepnul do prázdné branky, 2:0! V druhé polovině zápasu měla obě mužstva po jedné brankové šanci, ale ani jedna nebyla proměněna.

Branky:  29. Nezmar, 47. Ivana
Žluté karty: Pavlík, Palinek – Jun, Baranek, Gluščevič
Rozhodčí: Helebrant – Hruška, Míka
Diváci: 7777
Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Abrahám, Polách, Pavlík, Nezmar (73. Malár), Meduna (79. Činčala). Trenér: Karel Jarolím.

Sestava Sparta: Kouba – Pergl, Hübschman, Johana, Labant – Štajner (77. Gluščevič), Kováč, Sivok (52. Voříšek), Michalík – Jun, Rezek (46. Baranek). Trenér: Jiří Kotrba.

Diváci: 4 566

AC Sparta Praha: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Přikryl (62. Kweuke), Vácha, Matějovský, Krejčí (82. Jánoš) - Kadlec - Lafata (79. Bednář). Trenér: Vítězslav Lavička.
1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta (72. Trávník), Hofmann, Volešák - Kerbr (76. Kovář), Došek. Trenér: Svatopluk Habanec.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)