Slovácko v přípravě podlehlo Uničovu 1:2

sobota, 25.01.2020 13:25
unicov250120.JPG

Slovácko před odletem do Turecka odehrálo přípravné utkání s Uničovem, které však týmu nevyšlo podle představ, když 1.FCS prohrálo 2:1. Jedinou branku Slovácka zaznamenal Dvořák.

Slovácko sice mělo od prvních minut míč na svých kopačkách, ale snaha končila na hranici pokutového území. První ohrožení branky viděli domácí fanoušci na kunovické Bělince v 16. minutě, kdy se po centru Reinberka dostal k zakončení hlavou Milan Petržela. Gólman Uničova si však s tímto pokusem poradil.

Na druhé straně musel vytáhnout skvělý zákrok Matouš Trmal, který zlikvidoval samostatný únik jednoho z hráčů Uničova.

Slovácko v prvním poločase mohlo udeřit ještě ve dvou případech. Nejprve se k zakončení dostal Navrátil a v samotném závěru poločasu našel Sadílek Vasiljeva, ale jeho zakončení vykopl z brankové čáry jeden z hostujících hráčů.

Druhý poločas začal zakončením Kalabišky, ale míč z jeho kopačky šel pouze do boční sítě, a tak to byli hráči Uničova, kteří se překvapivě dostali do vedení, když Patrik Strnad v úniku obešel i gólmana Porcala a poslal míč do sítě.

Slovácko mohlo vyrovnat v 72. minutě, kdy Divíšek centroval z levé strany přesně na hlavu Vechety, který ale hlavičkoval těsně nad branku. Divíšek byl u šance i v 78. minutě, kdy ve vápně našel Kohúta, ale ani on nedokázal ve vyložené šanci skórovat.

Vyrovnání nakonec přišlo z pokutového kopu, kterému předcházel střet Kalabišky s hostujícím gólmanem. Míč si postavil Dvořák, který se nemýlil. Slovácko v závěru dohrávalo bez zraněného Kalabišky a hráči Uničova nakonec dokázali přidat i druhou branku, když střela Ambrozka zapadla k tyči. Slovácko tak před odletem do Turecka podlehlo Uničovu 1:2.

1.FC SLOVÁCKO – SK UNIČOV 1:2 (0:0)

Branka 1.FCS: 90. Dvořák (pen.)

Sestava 1.FC SLOVÁCKO (1. poločas): Trmal – Reinberk, Kadlec, Dijinari, Šimko - Petržela, Mareček, Kohút, Vasiljev, Navrátil  - Sadílek

Sestava 1.FC SLOVÁCKO (2. poločas): Porcal – Juroška, Šimko, Dijinari, Divíšek - Vasiljev, Dvořák, Mareček, Havlík, Kalabiška - Vecheta