Slovácko remizovalo s AZ Alkmaar

pátek, 11. 1. 2019 14:30

Slovácko v úvodním zápase zimní přípravy na soustředění v Turecku remizovalo s nizozemským AZ Alkmaar 1:1. O osudu utkání rozhodly branky ze 33. a 88. minuty, kdy nejprve nesklapla ofsajdová past a Bjorn Johnsen překonal Daňka. V závěru pak Slovácko vyrovnalo díky přesné trefě Davida Machalíka, který uklidil míč přesně k tyči.

Slovácko v úvodu utkání drželo více balón na svých kopačkách, ale byla z toho jenom optická převaha. I když bylo Slovácko aktivnější, tak to nakonec byl Alkmaar, který ve 33. minutě ostevřel skóre po přesném zakončení Johnsena.

Ve druhém poločase měl nizozemský klub výhodu pokutového kopu, ale Vít Nemrava zakončení Vejinovice vystihl a i díky tyčce se skóre neměnilo.

Alkmaar měl v následujících minutách převahu, ale další branku z ní vytěžit nedokázal, a tak Slovácko trestalo a akci po pravé straně proměnil ve vyrovnávací branku přesnou střelou k tyči David Machalík, který vyrovnal na konečných 1:1

Do utkání zasáhli rovněž tři hráči, kteří jsou ve Slovácku na zkoušku (řecký záložník Nikos Anastasopoulos, bratr Eldara Čiviče Muharem Čivič a obránce Nemanja Mirosavljevič). Následující dny by měly rozhodnout o jejich případném angažmá.

AZ ALKMAAR – 1.FC SLOVÁCKO 1:1 (1:0)

Branky: 33. Johnsen - 88. Machalík

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: Daněk (46. Nemrava) – Šimko (60. Juroška), Hofmann (60. Mirosavljevič) Krejčí (46. Kadlec), Čivič (60. Reinberk) – Petr (60. Navrátil), Sadílek (60. Machalík), Anastasopoulos (60. Daníček), Kalabiška (60. Rezek), Hellebrand (60. Janošek) – Kubala (60. Zajíc)

pátek, 4. 1. 2019 11:08

Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala včera, 12:30