Slovácko v prvním zápase Zimní ligy vyhrálo

sobota, 10. 1. 2009 16:31
1. FC Slovácko - FC Nitra 1:0 (1:0)
Branka: 24. Sládek.

Za chladného ale slunečného počasí začaly oba celky aktivně. V prvních minutách působila Nitra aktivnějším dojmem, ale obrana Slovácka nepouštěla svého soupeře do vyložených příležitostí až na 5. minutu, kdy Nitra nebezpečně vystřelila a gólman Filipko musel vytáhnout pohotový zákrok.
Slovácko poprvé zahrozilo v 8. minutě, kdy se uvolnil Sládek, jenž centroval do pokutového území. Odražený míč se dostal ke Kubáňovi, který trefil jen jednoho z obránců.
V 15. minutě utekl obraně Nitry znovu Sládek hledající Chmelíčka, který přiťukl míč na nabíhajícího Perůtku, jehož petelice jen o pár centimetrů minula levý horní růžek nitranské svatyně.
Jediný gólový moment zápasu přišel o deset minut později, kdy si za obranu Nitry zaběhl aktivní Sládek a přehodil vybíhajícího gólmana.
Nitra se po inkasované brance snažila převzít otěže zápasu do svých rukou, ale pozorně bránící obrana Slovácka Nitru téměř do ničeho nepouštěla, a když bylo nejhůř, tak vše vyřešil gólman Filipko.

I ve druhém poločase se na hřišti hrál vyrovnaný fotbal. Slovácko po prostřídání soupeře začalo lépe kombinovat. Oba celky si vytvořily několik brankových příležitostí, ale ani jeden z týmů se nedokázal střelecky prosadit. Slovácko si tak na úvod turnaje připsalo tři body za výhru 1:0.