Slovácko v sobotu čeká utkání se Slavií

čtvrtek, 24. 7. 2014 16:36

Již v sobotu odstartuje další ročník SYNOT ligy a hned v prvním kole míří na Moravu pražská Slavia.

Slovácko má v domácím prostředí aktivní bilanci, na což by svěřenci trenéra Svatopluka Habance rádi navázali i v sobotním zápase. Utkání se hraje v sobotu 26. července od 20:15 hod.

V pátek si můžete na pokladnách stadionu zajistit vstupenky v předprodeji, stejně jako zakoupit permanentku. Pokladny stadionu budou otevřeny od 15:00 do 18:00 hod.

CELKOVÁ BILANCE SLOVÁCKA - SLAVIA PRAHA 2000 – 2014
Celková bilance: 24 zápasů 8 - 8 - 8  25: 24
Domácí statistika: 12 zápasů  6 - 4 - 2   21 : 10
Venkovní statistika: 12 zápasů  2 - 4 - 6   4 : 14
Nejčastější výsledky: 0:0 (6x), 3:1, 3:0 a 2:0 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Volešák , 2 - Blaha, Činčala, Meduna, Ondřejka a Ordoš
Nejvíc branek za Slavii: 3 - Piták
Největší návštěva na Slovácku: 6.951 - 24. září 2010 (Slovácko - Slavia 3:0)
Největší návštěva v Praze: 12.382 - 31. srpna 2009 (Slavia – Slovácko 3:0)

Zajímavosti:

• Slavia Praha byla prvním soupeřem Slovácka v 1. lize v ročníku 2000/01, na Širůchu ve Starém Městě skončilo utkání 1:1, když se o obě branky postarali hráči tehdejšího Synotu Blaha a Němčický (vlastní) v úvodní desetiminutovce.
  • Slovácko se Slavií osmkrát remizovalo, z toho šestkrát utkání skončilo výsledkem 0:0.
  • Slovácko vstřelilo v Praze ve dvanácti zápasech pouhé čtyři branky (Blaha, , Kordula a Trousil). Blahova a Kordulova branky znamenaly tři body za dvě výhry 1:0. V prvním případě se tak stalo na Strahově 23. 9. 2001 a druhý zápas se hrál 22. 4. 2012 v novém Edenu.
  • Ve vzájemných zápasech bylo v Praze vyloučeno celkem kvarteto hráčů Slovácka, naposledy se to podařilo Filipu Hlúpikovi 18. dubna 2011 v 87. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu a musel opustit hřiště. Dalšími hříšníky byli Šumulikovski, Polách a Palinek.
  • Slovácko sehrálo se Slavií take tři zápasy v Českém poháru. V osmifinále 2000/01 prohrálo na Strahově v zajimavém utkání 3:5, když ještě v 81.minutě byl stav 3:3. Naopak v semifinále 2008/09 dokázalo druholigové Slovácko Slavii dvakrát porazit (1:0 a 2:1) a postoupilo do finále.
  • V období jaro 2005 až jaro 2010 nedokázalo Slovácko vstřelit Slavii ligovou branku dlouhých 470 minut. Střeleckou nemohoucnost protrhl až Lukáš Fujerik v 15. minutě domácího duelu hraného 22. března 2010, kdy Slovácko nakonec zvítězilo 3:1, ač prohrávalo brankou Trappa z 8. minuty.
  •
  • Slovácko dokázalo nejdéle udržet čisté konto v zápasech se Slavií v období od 6. 11. 2005 do 31. 8. 2009, kdy série dělala celkem 356 minut.
  • V posledních devíti duelech se Slovácku podařilo Slavii Praha pětkrát porazit, takže v současné době je celková bilance mimořádně vyrovnaná: 24 zápasů 8-8-8 a poměr branek 25:24.
  • V květnu 2014 remizovalo Slovácko v Praze 1:1. Byl to po devíti zápasech v řadě, první nerozhodný výsledek od posledního nerozhodného výsledku z 15. dubna 2007 v Uherském Hradišti. Od té doby skončila utkání výhrou jednoho, nebo druhého týmu.
  • V posledních pěti zápasech odehraných v Uherském Hradišti, se vždy vítězící mužstvo radovalo ze tří vstřelených branek. Čtyřikrát to bylo domácí Slovácko (třikrát vyhrálo 3:0 a jednou 3:1) a jednou zvítězila Slavia (1:3).

Památný duel:
Slovácko - Slavia 3:0 (1:0), odehraný 24. září 2010 v Uherském Hradišti

Před zápasem 10. kola se domácí Slovácko vyhouplo po výhře v Příbrami na skvělou 5. příčku a na utkání, které bylo v TV, přišlo sedm tisíc fanoušků. Do vedení se dostalo Slovácko již ve 13. minutě, kdy rozhodčí Adam přísně potrestal penaltou dotyk míče a Koubského ruky, kterou jistě proměnil kanonýr Švancara. Do poločasu se stav i přes šance před oběma brankami nezměnil. Po sérii neproměněných šancí v poslední půlhodině se nakonec prosadil v 79. minutě ex-slavista Volešák, který byl včas u tyče po přesném centru Fujerika. Závěrečnou branku vsítil v 89. minutě Szmek, který byl v tu chvíli minutu na hřišti. Protáhl se mezi obránci a nedal Vaniakovi žádnou šanci - 3:0!
Branky: 13. Švancara (penalta), 79. Volešák, 89. Szmek
Žluté karty: Švancara – Jarolím, Vomáčka
Rozhodčí: Adam – Pospíšil, Szarowski
Diváci: 6 951

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Fujerik (84. Kubáň),  Kordula, Volešák, J. Valenta - Švancara (88. Szmek), Nestoroski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.
Sestava Slavie: Vaniak – Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček – Janda (70. Belaid), Jarolím (77. Requed), Dembélé (66. Jaroslav Černý), Kisel, Milan Černý - Vyhnal. Trenér: Jarolím.