Slovácko v sobotu narazí na Jihočechy

čtvrtek, 09.09.2010 17:07
Slovácko v sobotu narazí na Jihočechy
stadion1.jpg
Slovácko čeká po reprezentační přestávce další domácí zápas, tentokrát s Českými Budějovicemi. Přestože se v přestávce nepodařilo svěřencům Miroslava Soukupa postoupit přes třetiligovou Břeclav do třetího kola Ondrášovka cupu, trenér týmu si pesimismus nepřipouští. „Pohár jsme nezvládli. Vyříkali jsme si to ale, hráči za to dostali trest a tím jsme to uzavřeli. To ale neznamená, že bychom se z toho nepoučili. Poučení by mělo ale být pozitivní a ne negativní a prohlubovat tím nějakou skepsi. Když budeme naplno bodovat v sobotu a nějaký bodový zisk přidáme i v následném zápase v Příbrami, na pohár si už nikdo nevzpomene,“ uzavírá kauzu pohár lodivod 1.FC Slovácko. Pozornost se tak soustředí na sobotní utkání, ve kterém si na Slovácku nepřipouští nic než tříbodové vítězství. „Určitě uděláme všechno pro to, abychom bodovali naplno. Ne ale, že by nás vítězství dostalo do klidných vod, protože jde stále jen o osmé kolo a měli bychom deset bodů. Udrží nás ale v solidním postavení, kde bychom se v tabulce pravdy pohybovali kolem nuly. Je důležité nedostat se do nějakého minusového propadu,“ přeje si Miroslav Soukup.

Jeho svěřenci propadli po fatálních chybách v Jablonci a reputaci si nenapravili ani ve zmiňovaném utkání v Břeclavi. Soukup ale věří, že do třetice by se výpadek neměl opakovat. „Věřím, že tak jak se nehraje dvakrát po sobě super dobře, tak se dvakrát po sobě nehraje ani špatně. Doufám, že to hráče nakopne, diváci nám pomůžou a zápas bude úplně jiný.“ Očekávat se dají i změny v rozestavení mužstva, i když v této otázce Soukup úspěšně mlží. „Vyhodnotili jsme si nějaké věci, popsali jsme si nějaké chyby, to kde máme deficit, to kde nám to skřípe. Z toho bude nějaké vyústění pro sobotní zápas. Může z toho být překvapení pro diváky, pro soupeře nebo nemusí. Uvidíme,“ usmívá se lišácky slovácký stratég, pro kterého bude mít sobotní duel také zvláštní příchuť. Budějovice totiž nejsou Soukupovi vzdálené. Naopak. „Samozřejmě mám k Budějovicím vztah. O tom jsem mluvilo už vloni, když sem Budějovice jeli v jarní části sezóny. S Jirkou Kotrbou jsem působil v Brně, pracoval jsem v tom klubu, pocházím z toho regionu. Budějovice proto sleduji poctivě,“ říká Soukup a hned přidává svůj postřeh.

„Určitě je to tým, který splňuje očekávání vedení klubu a přijede sem bojovat o body, tak jako vždy a my musíme být hodně obezřetní, protože je vidět i z ostatních zápasů, že dokáže bodovat všude. Umí odehrát zápas na nulu vzadu. Umí hrát tak, že nedostávají víc branek. Umí ubránit remízu. A umí i vyhrát. Z toho pohledu je to nebezpečný tým, který má jak mladé hráče, tak zkušené třeba v osobě Romana Lengyela a dalších,“ připomíná poslední nákup Jihočechů. Vedle Lengyela ale vyzdvihuje Soukup ještě jedno jméno. „Hlavně výborné výkony podává brankář Kučera, který si troufám říci, že za poslední dvě sezóny je výrazným hráčem týmu a pomáhá jim k záchraně v lize. Ve všech zápasech je drží i letos,“ připomíná jednu z velkých zbraní a trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

Utkání se hraje v sobotu 11.září v 18.00 hodin na stadionu Miroslava Valenty. Předprodej se uskuteční v pátek od 15.00 do 18.00 hodin a v sobotu od 9.00 hodin. V klubu očekávají, že utkání se nenechají ujít ani návštěvníci Slavností vína a dne otevřených památek, které budou právě v sobotu v Uh. Hradišti probíhat. „Fotbal může být pro návštěvníky zajímavou zastávkou na cestě do vinných sklípků, kde slavnosti vrcholí,“ přidává pozvánku pro účastníky slavností tiskový mluvčí 1.FC Slovácko Aleš Mazúrek.

Statistika vzájemných ligových utkání Slovácka a Č. Budějovic
Celková bilance: 12 zápasů 5 - 4 - 3 14 : 7
Domácí statistika: 6 zápasů 4 - 1 - 1 8 : 1
Nejčastější výsledky: 1:0 a 2:0 (3x), 0:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 - Kowalík, Polách a Soldán
Nejvíc branek za Č. Budějovice: 1 - sedm hráčů
Největší návštěva na Slovácku: 5.621 - 31. března 2007 (1.liga, 0:1)
Největší návštěva v Č. Budějovicích: 4.080 - 27. srpna 2006 (1.liga, 0:1)

Zajimavost: Dynamo České Budějovice vstřelilo v této sezóně jen pět branek, ovšem jen jednu vsítilo v domácím zápase se Spartou. Zbytek branek dokázalo nasázet na hřištích soupeřů, v každém duelu aspoň jednu. Proto ani jednou venku neprohrálo.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace