Slovácko v sobotu vyzve Bohemku

čtvrtek, 31. 7. 2014 15:04

Slovácko čeká ve 2. kole SYNOT ligy další pražský celek. Tentokrát na Moravu zavítá vršovická Bohemka. Utkání má výkop v sobotu 2. srpna v 17:00 hod.

Slovácko má s týmem Bohemians 1905 v domácím prostředí aktivní bilanci, což budou chtít svěřenci trenéra Habance potvrdit i tentokrát.

Statistika vzájemných prvoligových utkání mezi Slováckem a Bohemians 1905
Celková bilance: 14 zápasů 6 - 5 – 3, 19 : 15
Domácí statistika: 7 zápasů 4 - 2 – 1, 12 : 8
Venkovní statistika: 7 zápasů 2 - 3 – 2, 7 : 7
Nejčastější výsledky: 1:1 (4x), 1:0 a 3:1 (3x), 2:1 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 5 – Kowalík, 4 – Došek, 2 -Kordula, Malár
Nejvíc branek za Bohemians: 2 – Bartek, Hartig, Kisel a Štohanzl
Největší návštěva na Slovácku: 5.492 - 17. dubna 2010 (1.liga, 1:1)
Největší návštěva v Praze: 5.748 - 18. října 2009 (1.liga, 0:1)

Zajímavosti:

• Domácí vzájemný duel 10. března 2012 byl prvním zápasem trenéra Jozefa Webera na lavičce Klokanů., když vystřídal odvolaného kouče Medynského. Zápas vyhrálo Slovácko 3:2. Přestože Bohemians v té sezoně sestoupili, trenér Weber zůstal a s mužstvem se opět vrátil do nejvyšší soutěže.
  • Lukáš Hartig se dokázal trefit do sítě Slovácka dvakrát a tyto dvě trefy dělí téměř deset let. Nejprve skóroval 27. srpna 2000, když konečný výsledek zněl 1:1. Druhou branku přidal 7. srpna 2010 a byla to branka vítězná. Hrálo se v Edenu a Bohemians vyhráli touto brankou Hartiga 1:0.
  • V sezoně 2008/09 se oba kluby potkaly ve druhé lize. Bohemka ji vyhrála a v obou vzájemných zápasech neinkasovala ani jednu branku. Naopak Škoda dal dvě a jednu přidal Ibragimov. Za výhry 2:0 v Hradišti a 1:0 v Praze bral pražský klub šest bodů. Jarní duel hraný 9. května 2009 sledovala nejvyšší návštěva ve vzájemných zápasech. V Dolíčku se sešlo celkem 8094 fanoušků a slavili postup svého týmu do 1.ligy.
  • Hráči Bohemians nikdy nezahrávali proti Slovácku pokutový kop. Naopak Slovácko mělo tuto výhodu hned v pěti případech a ve všech bylo úspěšné. Dvakrát proměnil penaltu Kowalík a Došek, jednou Malár. Na vlastní branky je historická statistika 1:1. Za Slovácko si dal vlastence Meduna (1.6.2003) a za Bohemians skóroval do vlastní sítě Žižka (10.3.2012).
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky byla od 17.4.2010 do 26.2.2011 a trvala celkem 224 minut. Naopak čisté konto se slováckému týmu podařilo držet 191 minut v období 1.6.2003 až do 17.4.2010.
  • Slovácko dokázalo vyhrát dva venkovní zápasy s pražskými Klokany. Ovšem ten první se hrál na neutrálním hřišti v Pardubicích 1.6.2003, protože Bohemians měly zavřený stadion za inzultaci rozhodčího fanouškem v utkání se Spartou Praha. Druhý vítězný duel se povedl už v Dolíčku a to 18.10.2009.
  • Michal Kordula dal ve své české prvoligové kariéře celkem čtyři prvoligové branky. Jednu v dresu Jablonce a tři za Slovácko. Přitom hned dvě byly do sítě Bohemians. Jedna rozhodla o výhře v Praze 1:0 a druhá jen zmírnila domácí prohru 1:3.
  • V posledních čtyřech vzájemných zápasech nebylo Slovácko poraženo. V Praze remizovalo a domácí zápasy dovedlo do vítězného konce. V těchto zápasech vstřelil Libor Došek celkem čtyři branky do sítě Klokanů.

Památný duel:
FC Bohemians 1905 - Slovácko 0:1 (0:0)

odehraný 17. října 2009
První zajímavá situace v zápase byla k vidění až v 37. minutě, kdy se hráči Slovácka dožadovali penalty. Švancara poslal přihrávku na Racka, a ten po kontaktu se Štohanzlem spadl vně pokutového území. Rozhodčí pokutový kop nepískl. V závěru půle měli šanci domácí Klokani, Jindřišek nahrával v pokutovém území Škodovi a ten střílel. Jeho ránu ale zablokoval na roh Němčický a do šaten se tak šlo za stavu 0:0. V 55. minutě byly k vidění dvě nebezpečné akce Bohemians. Nejprve po několikerém přiťuknutí se Štohanzlem střílel zpoza vápna Rychlík, ovšem jen doprostřed brány. Poté už napřahoval v pokutovém území ke střele Hrdlička, ale míč mu od nohy skluzem sebral Randa.
V 69. minutě mělo Slovácko dvě velké šance.  Nejprve Kordula z místa penaltového puntíku trestuhodně netrefil branku, poté vydařenou Valentovu ránu zpod břevna bravurně vytáhl brankář Sňozík. Slovácko kopalo jen roh. V 71. Minutě své zaváhání Kordula s Valentou napravili. Po rohu Valenta hlavou prodloužil na zadní tyč, kde čekal Kordula a střelou do prázdné brány rozhodl o cenné výhře Slovácka 1:0.

Branka: 71. Kordula
Žluté karty: Škoda - Urbánek
Rozhodčí:  Zelinka - Filípek, Čecháček
Počet diváků: 5.748

Sestava Bohemians: Sňozík – Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík – Bartek (78. L. Zelenka), Hrdlička, I.Hašek (65. Ibragimov), Štohanzl – Škoda, Kaufman (72. Dian). Trenér: Hoftych.
Sestava Slovácko: Vašek – Randa, Struhár, Němčický, Urbánek – Racko, L. Zelenka (27. V. Valenta), Kordula, Cléber - Chmelíček (58. Ondřejka), Švancara (86. T. Abrahám). Trenér Mazura.