Slovácko v Turecku podlehlo Jagodině 1:2

čtvrtek, 7. 2. 2013 16:40

Ve svém prvním zápase na herním soustředění v Turecku, čekal na Slovácko třetí tým srbské nejvyšší soutěže FK Jagodina, kterému Slovácko podlehlo 1:2.

První branka utkání, které se hrálo v silném větru, přišla po půlhodině hry, kdy se Jagodina prosadila z přímého kopu z hranice šestnáctky, 1:0.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a ve 32. minutě byl v pokutovém území faulován Milan Kerbr a Ladislav Volešák z pokutového kopu vyrovnal na 1:1.

Slovácko mohlo do poločasu ještě otočit, ale šance Valenty, Kerbra a ani Hlúpika v síti neskončily.

Začátek druhé půle vyšel lépe prostřídaným hráčům Jagodiny a v 56. minutě se po rychlé kombinaci dostal srbský soupeř znovu do vedení.

Vyrovnání mohlo přijít o pár minut později, ale střela Milana Kerbra si cestu do sítě nenašl. Na hřišti se přiostřilo a bylo k vidění spoustu tvrdých zákroků.

Nakonec se o vyrovnání mohl postarat gólman Melichárek, který v poslední minutě ohrozil branku hlavou po standartní situaci.

První poločas nebyl z naší strany špatný. Bohužel jsme udělali hrubku v obraně a byla z toho standartní situace přímo z hranice šestnáctky, po které jsme inkasovali. Podařilo se nám vyrovnat z pokutového kopu po faulu na Milana Kerbra a mohli jsme v prvním poločase utkání i zvrátit, ale šance jsme neproměnili,“ přiblížil trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

„Ve druhém poločase soupeř vystřídal prakticky celou jedenáctku a myslím si, že tam dal ještě větší kvalitu, ale hlavně hrálo se řekl bych za hranicí pravidel, kdy jsem měl obavu o tým, protože soupeř dohrával souboje bez míče, takže jsem rád, že jsme to ve zdraví zvládli. Na druhou stranu mně to ukázalo, jak se s tím to naši hráči dokáží vyrovnat,“ pokračoval Habanec.

„Po druhé brance jsme hrozili hlavně po kombinační hře, ale nedohrávali jsme tam situace řešit tak abychom dokázali vyrovnat. Nakonec mohl vyrovnat Dušan Melichárek, který v posledních vteřinách zápasu šel na standartku a hlavičkou ohrozil soupeřovu branku,“ říká Habanec, který za největšího protivníka zápasu považoval silný vítr.

„Vždycky jsem raději, když sněží, prší, je velký pařák, ale vítr to je velký nepřítel fotbalu a ten byl dnes opravdu silný,“ dodal Habanec.

Sestava 1.FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk – Volešák, Valenta, Daníček, Kerbr – Došek (60. Haša), Skalák (60. Kovář)

neděle, 13. 8. 2017 17:35

Utkání s Baníkem ve fotografiích včera, 18:55

U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl pondělí, 14. 8. 2017 07:23
U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl

U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra pondělí, 14. 8. 2017 07:20
U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra

Ohlasy po zápase s Baníkem neděle, 13. 8. 2017 16:34