Slovácko vyhrálo v Ďolíčku 1:0

neděle, 18. 10. 2009 19:20

Slovácko se v 11. Kole Gambrinus ligy dočkalo výhry na hřišti svého soupeře, když vyhrálo ve Vršovickém Ďolíčku 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 72. minutě záložník Kordula, který se prosadil hlavičkou po rohovém kopu.

Do základní sestavy Slovácka se po šestizápasovém trestu vrátil útočník Petr Švancara, trenér hostujícího týmu Mazura se tak spoléhal především na útočnou souhru nejlepšího ligového střelce společně se zkušeným záložníkem Lukášem Zelenkou. O tom, že v Ďolíčku se nezískávají body snadno, se hráči Slovácka přesvědčili hned v prvním poločase.

Zápas byl od začátku plný osobních soubojů, ani jeden tým si nevytvořil větší převahu a hráči často bojovali s podmáčeným terénem. Míč sice měli na kopačkách více fotbalisté Bohemians 1905, ale hostující obrana byla kompaktní a takřka nepropustná, takže gólman Vašek neměl mnoho práce. Ani Slovácko toho směrem dopředu mnoho nevymyslelo, navíc už po sedmadvaceti minutách hry přišlo o zraněného Zelenku, který odstoupil kvůli zraněnému kolenu.

Největší šance Slovácka přišla ve 36. Minutě, kdy si na přihrávku z levé strany nabíhal Filip Racko, ale k zakončení se nedostal, když byl v pokutovém území sražen jedním z domácích hráčů.

I po změně stran se domácí fotbalisté snažili být aktivní, úvodní nápor ale s přibývajícími minutami vyprchal v pouhou snahu zaskočit hostující obranu. Slovácko plnilo taktické pokyny, hrálo disciplinovaný zápas a ve druhém poločase se dostalo do vedení. Nejprve zahrozil Kordula v 68. minutě nepřesnou střelou, o čtyři minuty později už ale vstřelil vedoucí gól. Rohový kop rozehráli hráči Slovácka nakrátko, centr Švancary prodloužil ve vápně Pavel Němčicý a Kordula vstřelil hlavou vítězný gól.

Domácí tím byli evidentně zaskočeni, v závěru se potýkali s řadou nepřesností a gólmana Slovácka Vaška už ohrozit nedokázali.

Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 72. Kordula. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Čecháček. ŽK: Škoda - Urbánek. Diváci: 5748.

Sestavy:
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Bartek (78. Luděk Zelenka), Štohanzl, Hrdlička, I. Hašek ml. (66. Ibragimov) - Škoda, J. Kaufman (73. Dian). Trenér: Pavel Hoftych.
1.FC Slovácko: Vašek - Randa, Němčický, Struhár, Urbánek - Racko, Kordula, Lukáš Zelenka (28. Valenta), Cléber - Chmelíček (59. Ondřejka), Švancara (86. Abrahám). Trenér: Josef Mazura