Slovácko vyhrálo v Ružomberoku 3:1

úterý, 22. 6. 2010 18:17
Slovácko ve svém druhém přípravném zápase zdolalo Ružomberok na jeho půdě 3:1 po poločase 1:1.

V prvním poločase měli mírnou převahu domácí hráči, ale jejich snaha končila většinou před šestnáctkou Slovácka. Byli to naopak hosté, kteří šli v 19. minutě do vedení. Když Nestorovski prostrčil míč na Szmeka, který obešel i brankáře a do prázdné brány dával na 1:0 pro Slovácko.

Ve 42. minutě se vyznamenal Filipko, který zlikvidoval pokus Štyvara. O dvě minuty později bylo vyrovnáno po střele Kováče, který překonal Filipka.

Ve druhém poločase bylo Slovácko aktivnějším týmem. Už v 60. minutě šlo Slovácko znovu do vedení, kdy po signálu našel Vít Valenta Švancaru před prázdnou bránou a ten se nemýlil, 2:1.

O minutu později se dostal do šance Fujerik, ale míč mu na hrbolatém terénu nesedl. V 63. minutě to již bylo 3:1. Tentokrát Švancara našel Kroupu, který pohodlně skóroval.

V 67. minutě se vyznamenal Heča, který zlikvidoval pokus Pilára. O tři minuty později měl na kopačce další gól Jiří Valenta, který tvrdě vypálil, ale jeho střela šla těsně vedle.

V 73. minutě našel Kubáň zpětnou přihrávkou Fujerika, který poslal tvrdou ránou míč pouze nad břevno domácí branky.

V 81. minutě poslal Vít Valenta za obranu Švancaru, který se řítil na bránu, zasekl si kolem obránců, ale jeho střela skončila pouze na břevně domácí brány.

V závěru zápasu mohli domácí snížit, když Pilár přehodil Heču, ale gólmana Slovácka zastoupil v pokutovém území Mezlík.

MFK Ružomberok – 1.FC Slovácko 1:3 (1:1)
Branky:
44. Kováč – 19. Szmek, 60. Švancara, 63. Kroupa

sestava:
1. Poločas: Filipko – Daníček, Kordula, Reinberk, Urbánek – Hlůpik, Perůtka, J. Valenta, Stráník – Nestrovski, Szmek

2. Poločas: Heča – Kuncl, Mezlík, Košůt, Starý – Fujerik, Kubáň, Svízela (63. J. Valenta) V. Valenta – Švancara, Kroupa

Ve středu a v pátek předprodej na Olomouc včera, 10:43