Slovácko zdolalo Myjavu 4:0

středa, 29. 6. 2011 19:58
radost_myjava29062011.JPG

Slovácko dnes v rámci přípravy odehrálo dvě střetnutí. Nejprve od 15:00 hod. přivítalo slovenský druholigový tým Spartak Myjava. Od 17:00 hod. mělo následovat utkání s FC Takoradi, které se však kvůli vízovým komplikacím nedostavilo, a tak se v Hroznové Lhotě představil výběr Slováckého regionu, poskládaný většinou z bývalých hráčů Fotbalové Akademie 1.FC Slovácko, kteří nyní hrají nižší soutěže.

Slovácko v zápase s Myjavou od samého začátku ovládalo hru, ale již ve 3. minutě muselo střídat, když se zranil Miroslav Poliaček, místo kterého na hrací plochu vyběhl Lukáš Fujerik.

V 6. minutě zatáhl míč po pravé straně Ondřejka, který posunul na Kubáně, jehož střelu gólman vyrazil jen na hlavu Čtvrtníčka, který otevřel skóre Utkání.

V 17. minutě to již bylo 2:0, když slovácko zahrávalo přímý volný kop z hranice pokutového území. K míči se postavil Volešák, který přesnou střelou do Šibenice zvýšil na 2:0.

Ve 27. minutě Slovácko pěkně zakombinovalo. Po levé straně utekl Fujerik s Jelečkem, který poslal míč do šestnáctky na Ondřejku. Jeho střelu však gólman Myjavy vyrazil. K odraženému míči se dostal Volešák, který pálil nad.

Slovácko i nadále ovládalo hru a nepouštělo Myjavu do vážnějších příležitostí. naopak Slovácko dobře kombinovalo a i nadále ohrožovalo branku Soupeře.

Ve 38. minutě zahrávalo Slovácko pokutový kop po faulu na Fujerika. Míč si postavil Volešák, který vymetl pravou šibenici a stanovil poločasový výsledek 3:0.

Ve druhém poločase pokračoval tlak hráčů Slovácka, kteří kontrolovali hru. Gólu se však fanoušci dočkali až 12 minut před koncem.

V 78. minutě vybojoval míč ve středu Hřiště Jeleček a Slovácko se po kombinaci dostalo až do šestnáctky, kde Szmek prostrčil míč na Lukáše Fujerika, který zvýšil na 4:0.

Slovácko si v závěru vytvářelo i další šance a hosté branku Miroslava Filipka takřka neohrozili. Slovácko tak ve třetím zápase zvítězilo nad Spartakem Myjavou Zaslouženě 4:0.

„Zápas vyzněl slušně výsledkově i herně. Po celou dobu jsme byli aktivní, i fyzickou kondici jsme měli lepší a nepustili jsme soupeře do zakončení. Mrzí mě, že znovu velká řada šancí zůstala neproměněna,“ řekl k zápasu trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Spartak Myjava – 1.FC Slovácko 0:4 (0:3)

Sestava: Filipko – Jeleček, Mezlík, Kordula, Kubáň – Poliaček (3. Fujerik), Daníček, Volešák, Hlúpik – Ondřejka, Čtvrtníček (46. Szmek)

Ve druhém zápase Nastoupilo Slovácko proti výběru hráčů ze Slovácka, složeného převážně z bývalých hráčů Fotbalové Akademie 1.FC Slovácko, kteří nyní hrají nižší soutěže. Slovácko sice mělo hru pod kontrolou, ale v cestě za góly jim stálo břevno a dvakrát padl gól z ofsajdu.

Překvapivě, tak šli do vedení hráči výběru, kteří dali Slovácku lekci z produktivity. Naštěstí se Slovácko v závěru probudilo a díky brankám Čtvrtníčka, Stráníka a Nestrorovskeho utkání otočili.

„Spokojenost z druhého zápasu rozhodně není. Chyběla mi kvalita, nedokázali jsme nic proti mužstvu, které na nás vyrukovalo s obětavostí a dokonce vedlo. Upozornil jsem hráče, že pokud k tomu, někteří, budou takto přistupovat, budou mít problém se dostat do sestavy. Proti takovému mužstvu musí být vidět rozdíl dvě až tři třídy, který vidět nebyl,“ dodal Soukup ke druhému zápasu

Výběr Slovácka – 1.FC Slovácko 1:3 (0:0)

Sestava: Matalyha (46. Heča) – Starý, Košút, Rainberk, Kuncl – Nestorovski, Valenta, Svízela, Stráník – Vlček (46. Szmek), Markhel