Slovácko zdolalo SC Zamalek 2:1

úterý, 13. 9. 2011 19:50

1.FC Slovácko dnes sehrálo přátelské mezistátní utkání s egyptským týmem SC Zamalek, ve kterém nastoupilo hned několik reprezentantů a divákům se představil i Mido, který hrával za AS Řím či Tottenham. Slovácko se radovalo z výhry 2:1 po trefách Trousila a Čtvrtníčka.

Hned první vážnější šance skončila gólem, který však nepadl ze hry, ale z pokutového kopu, který byl nařízen po údajné ruce Košúta. Hostující útočník Ahmed Hasan se nemýlil a hosté vedli 1:0.

Slovácko se hnalo za vyrovnáním. Velkou šanci měl ve 12. minutě Milan Kerbr, který si naběhl na centr z levé strany. Jeho tvrdá střela však skončila pouze na boční síti.

Slovácko se tak dočkalo vyrovnání až ve 23. minutě, kdy si na centr Kerbra naskočil Jan Trousil a míč zapadl přesně k tyči, 1:1.

Ve 40. minutě mohlo jít Slovácko do vedení, když se k míči probil agilní Jan Lukáš, ale gólman jeho střelu vyrazil.

Slovácko o poločase hromadně vystřídalo a čerství hráči hostující tým zamkli na jeho polovině. Tlak Slovácka byl však pouze po šestnáctku bez vyloženější šance.

V 68. minutě si na centr Jelečka naskočil volný Čtvrtníček, ale míč z jeho hlavy se mezi tyče nevešel. O pět minut později již Slovácko vedlo. Po skrumáži v pokutovém území se míč dostal k Čtvrtníčkovi, který z malého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 2:1.

V 80. minutě si Mido vyměnil míč se Shakibalou, ale rychlá kombinační akce byla zakončena nepřesnou střelou. O chvíli později si do pokutového území naběhl Mido, ale Radek Mezlík byl připraven. Slovácko tak zdolalo egyptský Zamalek 2:1.

1.FC Slovácko – SC Zamalek 2:1 (1:1)