Slovácko zdolalo ViOn Zlaté Moravce 4:1

sobota, 25.07.2020 19:50
Reinberk250720.JPG

Slovácko ve druhém přípravném zápase nastoupilo v Červeníku proti FC ViOn Zlaté Moravce. Po výhře nad Blanskem se z výhry radovali hráči Slovácka i tentokrát. Mezi střelce se zapsal dvakrát Kliment a ve druhém poločase pečetil vítězství Slovácka Marek Havlík a Rigino Cicilia.

FC VION ZLATÉ MORAVCE – 1.FC SLOVÁCKO 1:4 (1:2)

Branky: 2x Kliment, Havlík, Cicilia

Sestava 1.FCS (1. poločas): Porcal – Kalabiška, Kadlec, Vincour, ReinberkRezek, Havlík, Daníček, Pernica – Kliment, Kubala

Sestava 1.FCS (2. poločas): Nemrava – Kalabiška, Šimko, Hofmann, Reinberk (65. Olšanský) – Petržela, Sadílek, Havlík (59. Polášek). , Rezek (59. Pernica), Navrátil - Cicilia

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a v 10. minutě se dostal k zakončení Filip Kubala, ale jeho střela z hranice šestnáctky šla těsně nad. O chvíli později se po centru z pravé strany dostal k zakončení Jan Kalabiška, ale jeho střelu vyhlavičkoval mimo tři tyče jeden z domácích obránců.

Gólem neskončila ani akce Marka Havlíka, který poslal míč do pokutového území a ten skončil na brankové konstrukci. Následnou dorážku Kubaly zblokoval jeden z hráčů ViOnu.

V 15. minutě se již Slovácko radovalo z vedoucí branky, když po nahrávce Kalabišky prostřelil gólmana Zlatých Moravců Jan Kliment - 0:1

Slovácko bylo i nadále aktivní a drželo míč na svých kopačkách. Další střelecký pokus který směřoval mezi tři tyče přišel z kopačky Havlíka, ale nakonec z toho byl jen rohový kop.

ViOn se k ohrožení branky Slovácka dostal až ve 35. minutě, kdy po centru z pravé strany musel Radek Porcal zasahovat proti tečované střele.

Ve 42. minutě vedlo Slovácko již o dvě branky, když po přihrávce Pernici poslal míč do sítě opět Jan Kliment. Těsně před poločasem domácí tým snížil na 1:2, když se po rohovém kopu prosadil Menich.

Druhý poločas přinesl branku hned po první minutě, kdy byl na hranici šestnáctky faulován Rezek a následný přímý volný kop zužitkoval Marek Havlík.

Slovácko i ve druhém poločase bylo aktivnějším týmem, ale k vyššímu brankovému rozdílu chyběla kvalitnější předfinální fáze.

Potlesk si ale vysloužila akce ze 77. minuty, kdy po rychlém brejku zakončoval Jan Navrátil, ale domácí gólman jeho střelu pod břevno vytěsnil. V 84. minutě zakončoval z hranice pokutového území Sadílek, jeho střelu gólman vyrazil před Petrželu, který hledal ještě Cicilia, ale jeden z obránců přihrávku vystihl.

Závěr utkání patřil Ciciliovi, který si nejprve naskočil na centr Navrátila. Toto zakončení ještě v síti neskončilo, ale o chvíli později se posila Slovácka mezi střelce přeci jen zapsala, když se Cicilia na hranici šestnáctky uvolnil a technickou střelou upravil skóre utkání na konečných 4:1 pro Slovácko.

Slovácko ve druhém přípravném zápase porazilo ViOn Zlaté Moravce 4:1. Ve středu čeká Slovácko utkání se Slovanem Bratislava.