Slovácko - Žilina 3:1 v sobotu o finále s Brnem

středa, 21. 1. 2009 18:30
Slovácko v dnešním zápase nastoupilo proti favorizované Žilině. Vstoupilo do utkání aktivně a hned na začátku si šanci vytvořil Michal Kordula a Lukáš Fujerik.

Slovácko se radovalo už v 19. minutě, kdy se po rohovém kopu Clebera zavěsil do vzduchu René Formánek a poslal tým do vedení, 1:0.

Druhou branku Slovácka vstřelil Aleš Chmelíček z pokutového kopu. Žilina zahrávala pokutový kop o chvíli později, ale tentokrát se síť nerozvlnila, a tak se šlo do kabiny za stavu 2:0.

Úvod do druhého poločasu vyšel lépe Žilině, která snížila na 1:2 a jako první v Tipsport Cupu dokázala Slovácku vstřelit branku.

Žilina po vyrovnání pookřála a trefila dokonce brankovou konstrukci svatyně Miroslava Filipka. V závěru se však Slovácko dostalo opět do tlaku a vyústěním byla branka na 3:1, když Matůš utekl obráncům a naservíroval míč na stříbrném podnosu Kazárovi, který bez problémů zavěsil.

Slovácko tak o víkendu čeká výlet do Prahy, kam se přesune finální část zimní ligy. V sobotu od 13.00 čeká tým utkání s Brnem.