Slováčtí mladíci: Lukáš Sadílek

středa, 15. 4. 2015 15:57
Slováčtí mladíci: Lukáš Sadílek
SADILCI131013.jpg

Bratři Sadílkové jsou ve svých kategoriích pojmem. Oba vynikají a oba pravidelně dostávají pozvánky do mládežnických reprezentací. Lukáše Sadílka představíme ve druhém díle našeho seriálu, v něm mluvil o stážích v zahraničí, o bratrském soupeření i o tvrdé ruce svého dědečka, který jej fotbalově vychoval.

Slovácko staví na filozofii regionálního klubu a zakládá si na práci s odchovanci, kteří tvoří podstatnou část ligového týmu. Důkazem této unikátnosti jsou mladíci, kteří se propracovali do současného širšího kádru Svatopluka Habance. V seriálu Slováčtí mladíci vám přineseme jejich portréty.

Lukáš Sadílek, záložník, ročník 1996

Jak se kluk z Uherského Ostrohu dostane do áčka Slovácka a do reprezentace?
Začínal jsem právě u nás v Uherském Ostrohu, ale neměli jsme tam přípravku, takže jsem přešel do Ostrožské Nové Vsi za dědou, který tam trénoval. Zápasy jsem začal hrát za Novou Ves. Asi v jedenácti letech jsem se dostal do Slovácka, ze kterého jsem si ještě na tři roky odskočil na hostování do Baníku. V dorostu jsem se vrátil zpátky do Slovácka a za necelé tři roky jsem se dostal do áčka.

Takže k fotbalu tě přivedl dědeček?
Ano, přivedl k fotbalu nejen mě, ale i bráchu.

Právě na tvého bratra míří další otázka. Čím to je, že oba ve svých ročnících tolik vynikáte? Dal vám děda nějakou speciální fotbalovou radu?
Tak to nevím (smích). Je pravda, že děda na nás byl od začátku tvrdý. Na tréninku nám přidával víc než ostatním a museli jsme makat. Ale nenutil nás. My jsme sami chtěli, protože nás to bavilo. Oba s bráchou v sobě asi máme nějakou vůli a píli, protože jsme z vesnice a máme to jiné než kluci, kteří jsou ve Slovácku od malička. Nejspíš jsme chtěli dokázat, že na to taky máme, takže jsme prostě na tréninku makali a takhle se to vyvrbilo (úsměv).

Špičkujete se s bráchou navzájem? Předháníte se?
Určitě! Máme mezi sebou takové soupeření a vzájemně nás to posouvá dál.

Radíš jako starší brácha Michalovi?
Někdy mu poradím. Když se třeba díváme na fotbal, tak se o hře bavíme a vzájemně si vyměňujeme naše pohledy na fotbal. Rozebíráme občas situace, které nastaly a i brácha mi dokáže poradit. Já mu ve všem neporadím a on to taky někdy vidí jinak a občas i líp.

Hrajete docela podobnou pozici, takže si při rozebírání situací docela rozumíte, ne?
Je to tak, i když podle mě je můj brácha trošku defenzivnější než já. Teda podle toho, co jsem ho naposledy viděl na hřišti, což už je nějakou dobu (úsměv). Ale hraje dost podobnou pozici a jsme si podobní i stylem hry. Hodně lidí říká, že dokonce i podobně běháme.

Ty jsi byl na docela zajímavých stážích v cizině, jak na ně vzpomínáš?
Dvakrát jsem prožil stáž v anglickém Stoke, byl jsem v nizozemském PSV Eindhoven a naposledy v Utrechtu. Stáže jsou pro mě motivací. Jsou tam jiné tréninky, odlišně se pracuje s fotbalem a je to jiný pohled na fotbal. Stáže v Anglii a v Holandsku byly rozdílné. V Anglii byly delší tréninky zaměřené na fyzičku, v Holandsku se zase lpí více na technice.

Už za sebou máš tři starty za áčko. Když se zasníš, v jakém velkoklubu bys nejraději působil?
Určitě bych se chtěl prvně zapracovat do týmu. Mým cílem je, klidně i po delší době, tady začít hrávat a potom bych chtěl někam do zahraničí, kde bych si mohl vyzkoušet zahraniční fotbal a jinou ligu. Zkrátka okusit světový fotbal.

Dostáváš nějaké rady od starších spoluhráčů?
Pomáhají nám mladým, protože jsme v určitých věcech nezkušení. Přechod z dorostu k mužům je složitý. Hra je o hodně rychlejší, práce s balónem musí víc odsýpat. V tom rozhodování pomůžou detaily, a když nám zkušenější hráči poradí, tak postupem času můžeme jejich rady zapracovat do našeho výkonu a do budoucna nám to pomůže.

Na závěr se také tebe zeptám, jestli máš nějaký fotbalový vzor. Nebo sis šel spíš vlastní cestou?
Jako malému se mi líbil Fernando Torres, jelikož jsem první roky hrál útočníka. Když jsem přešel na středního záložníka, tak se mi od počátku líbil Mesut Özil, kterého obdivuju až doteď. Sleduju ho na hřišti a snažím se od něj učit.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 2 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Minišála

Minišála
99 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 a 490 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Michal Kadlec trénuje se Slováckem včera, 11:00
Michal Kadlec trénuje se Slováckem

Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků pondělí, 18. 6. 2018 23:00
Odpovědi Michala Korduly na dotazy fanoušků

Soustředění v Losinách je v plném proudu pondělí, 18. 6. 2018 12:07
Soustředění v Losinách je v plném proudu

V pondělí startuje výměna permanentek pátek, 15. 6. 2018 09:40
V pondělí startuje výměna permanentek

Zaostřeno: Liga mění svůj herní formát čtvrtek, 14. 6. 2018 06:06
Zaostřeno: Liga mění svůj herní formát

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace