Slovo ředitele 1.FC Slovácko, a.s.

pondělí, 06.06.2011 09:49
Slovo ředitele 1.FC Slovácko, a.s.
krejci2272010.jpg

Vzhledem k tomu, že  skončil další ročník  Gambrinus Ligy, kterého byl náš klub  účastníkem, je čas na hodnocení. Hodnocení uplynulé sezóny bych rád zahrnul do kontextu celkového vývoje  klubu za poslední období. Čistě z pohledu faktů je uplynulá sezóna naší nejúspěšnější sezónou za posledních 5 let.

Od  sezóny 2008/09 mají  výsledky  našeho klubu vzestupnou tendenci. Je samozřejmé, že ne vše se nám daří tak jak bychom si přáli, děláme také chyby (které se snažíme vidět a řešit), ale pozitiva jasně převažují. V oblasti sportu se naše činnost  řídí od počátku roku 2009 tzv, „dlouhodobou strategií rozvoje“, kterou zpracoval management a schválilo představenstvo. Ve stručnosti lze uvést hlavní zásady této strategie pro kategorii mužského A týmu:
1)dlouhodobě stabilizovat klub v nejvyšší soutěži Gambrinus Ligy
2)vytvořit regionální klub
3)maximálně využívat vlastní odchovance
4)v oblasti investic do hráčských transferů zachovat přiměřenost možnostem klubu a potřebám týmu (tzn. investovat pouze do hráčů, kteří budou vytvářet nejenom vysokou kvalitu po celou dobu jejich působení, ale budou i morálními oporami mladým hráčům, případně do hráčů s výrazným potenciálem růstu výkonu)
5)produkovat  v maximální možné míře atraktivní hru pro diváka

To vše samozřejmě s přihlédnutí ke krátkodobým cílům. Proto také bylo nutné v 1. sezóně Gambrinus ligy sestavit tým tak, aby byl splněn základní dlouhodobý cíl a to je udržení soutěže. Postupně se zvyšuje úroveň výkonnosti  mladých hráčů a odchovanců, kteří mohou v dlouhodobém horizontu zvyšovat  svoji výkonnost a tím i výsledky týmu. To je práce sportovního managementu a je to proces závislý na úrovni schopností a odbornosti trenérů a jejich vedení. Proto sestavení a angažování sportovního managementu bylo provedeno  v kontextu dlouhodobých cílů  a předpokladů je naplňovat. Neříkáme ovšem , že chceme  hrát Gambrinus  Ligu pouze s mladými odchovanci. Přirozenou součástí týmu jsou a budou hráči, kteří vytváří kvalitu hry tzv. osobnosti, ale jejich angažování musí být realizováno vždy s jasně stanoveným cílem a  finančními možnostmi klubu.

Vedle těchto osobností nám dorůstají mladí a zvyšují svoji hodnotu a tím i hodnotu klubu. V těchto souvislostech lze říci, že dle dosahovaných výsledků jde naše práce správným směrem. Sportovní výsledky uplynulé sezóny  hodnotíme pozitivně (při vědomí všech nedostatků). 12. místo v elitní soutěži Gambrinus ligy (o dvě místa  lépe než v minulé sezóně) , zůstali za námi takové tradiční velkokluby jako jsou Brno a  Ostrava.

Z dalších  kladů  uplynulé sezóny je možno zmínit, že jsme  získali  nejvíce bodu z venkovních utkáních v celé historii klubu, bohužel máme rezervy v domácích výsledcích, ale i přesto jsme doma viděli  některá nádherná utkání (Slavia, Sparta, Olomouc,Teplice, Jablonec,Plzeň), máme v mužstvu nejlepšího brankaře uplynulého ročníku Gambrinus ligy, Miroslava Filipka vyhlášeného v oficiální anketě deníku „Sport“ resp. CMFS . Naši fanoušci byli vyhlášeni nejlepšími fanoušky. To jsou určitě výsledky, které by neměli zapadnout.

To vše z pohledu  omezených rozpočtových možnosti . Pro ilustraci lze uvést, že rozpočet pro náš ligový tým vč nákladů na zajištění  pro 1. Gambrinus Ligu činní cca 30 mil. Kč. Proto se ptám  sám sebe: zda  na tyto uvedené skutečnosti, velikost a podporu regionu je to málo? Myslím, že společně (klub, diváci i lidé z regionu) můžeme  být hrdí na to, že přes všechny těžkosti jsme důstojným zástupcem a reprezentantem v nejvyšší fotbalové soutěži. (zvláště, když ze všech moravských klubů jsou v nejvyšší soutěži už pouze tři! (a SLOVÁCKO mezi nimi). Samozřejmě nechceme si zakrývat oči před nedostatky a chybami, kterých se přirozeně také  dopouštíme.

Celkové výsledky  klubu ale ukazují, že jdeme správnou cestou. Ve svých rozhodnutích (která jsou činěna na základě odborných výstupů a následně obhajována a schvalována nejvyšším orgánem společnosti včetně majitele) musíme vidět vždy dál, než jenom za první roh. Rádi bychom, aby naše práce a výsledky vytvářely pocit důvěry a sounáležitosti s veřejností a diváky. Zájem  máme všichni  společný. Gambrinus ligu v Uherském Hradišti a dobrý fotbal s dobrým výsledkem.

Bc. Vladimír Krejčí
 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace