Slovo ředitele 1.FC Slovácko, a.s.

pondělí, 06.06.2011 09:49
Slovo ředitele 1.FC Slovácko, a.s.
krejci2272010.jpg

Vzhledem k tomu, že  skončil další ročník  Gambrinus Ligy, kterého byl náš klub  účastníkem, je čas na hodnocení. Hodnocení uplynulé sezóny bych rád zahrnul do kontextu celkového vývoje  klubu za poslední období. Čistě z pohledu faktů je uplynulá sezóna naší nejúspěšnější sezónou za posledních 5 let.

Od  sezóny 2008/09 mají  výsledky  našeho klubu vzestupnou tendenci. Je samozřejmé, že ne vše se nám daří tak jak bychom si přáli, děláme také chyby (které se snažíme vidět a řešit), ale pozitiva jasně převažují. V oblasti sportu se naše činnost  řídí od počátku roku 2009 tzv, „dlouhodobou strategií rozvoje“, kterou zpracoval management a schválilo představenstvo. Ve stručnosti lze uvést hlavní zásady této strategie pro kategorii mužského A týmu:
1)dlouhodobě stabilizovat klub v nejvyšší soutěži Gambrinus Ligy
2)vytvořit regionální klub
3)maximálně využívat vlastní odchovance
4)v oblasti investic do hráčských transferů zachovat přiměřenost možnostem klubu a potřebám týmu (tzn. investovat pouze do hráčů, kteří budou vytvářet nejenom vysokou kvalitu po celou dobu jejich působení, ale budou i morálními oporami mladým hráčům, případně do hráčů s výrazným potenciálem růstu výkonu)
5)produkovat  v maximální možné míře atraktivní hru pro diváka

To vše samozřejmě s přihlédnutí ke krátkodobým cílům. Proto také bylo nutné v 1. sezóně Gambrinus ligy sestavit tým tak, aby byl splněn základní dlouhodobý cíl a to je udržení soutěže. Postupně se zvyšuje úroveň výkonnosti  mladých hráčů a odchovanců, kteří mohou v dlouhodobém horizontu zvyšovat  svoji výkonnost a tím i výsledky týmu. To je práce sportovního managementu a je to proces závislý na úrovni schopností a odbornosti trenérů a jejich vedení. Proto sestavení a angažování sportovního managementu bylo provedeno  v kontextu dlouhodobých cílů  a předpokladů je naplňovat. Neříkáme ovšem , že chceme  hrát Gambrinus  Ligu pouze s mladými odchovanci. Přirozenou součástí týmu jsou a budou hráči, kteří vytváří kvalitu hry tzv. osobnosti, ale jejich angažování musí být realizováno vždy s jasně stanoveným cílem a  finančními možnostmi klubu.

Vedle těchto osobností nám dorůstají mladí a zvyšují svoji hodnotu a tím i hodnotu klubu. V těchto souvislostech lze říci, že dle dosahovaných výsledků jde naše práce správným směrem. Sportovní výsledky uplynulé sezóny  hodnotíme pozitivně (při vědomí všech nedostatků). 12. místo v elitní soutěži Gambrinus ligy (o dvě místa  lépe než v minulé sezóně) , zůstali za námi takové tradiční velkokluby jako jsou Brno a  Ostrava.

Z dalších  kladů  uplynulé sezóny je možno zmínit, že jsme  získali  nejvíce bodu z venkovních utkáních v celé historii klubu, bohužel máme rezervy v domácích výsledcích, ale i přesto jsme doma viděli  některá nádherná utkání (Slavia, Sparta, Olomouc,Teplice, Jablonec,Plzeň), máme v mužstvu nejlepšího brankaře uplynulého ročníku Gambrinus ligy, Miroslava Filipka vyhlášeného v oficiální anketě deníku „Sport“ resp. CMFS . Naši fanoušci byli vyhlášeni nejlepšími fanoušky. To jsou určitě výsledky, které by neměli zapadnout.

To vše z pohledu  omezených rozpočtových možnosti . Pro ilustraci lze uvést, že rozpočet pro náš ligový tým vč nákladů na zajištění  pro 1. Gambrinus Ligu činní cca 30 mil. Kč. Proto se ptám  sám sebe: zda  na tyto uvedené skutečnosti, velikost a podporu regionu je to málo? Myslím, že společně (klub, diváci i lidé z regionu) můžeme  být hrdí na to, že přes všechny těžkosti jsme důstojným zástupcem a reprezentantem v nejvyšší fotbalové soutěži. (zvláště, když ze všech moravských klubů jsou v nejvyšší soutěži už pouze tři! (a SLOVÁCKO mezi nimi). Samozřejmě nechceme si zakrývat oči před nedostatky a chybami, kterých se přirozeně také  dopouštíme.

Celkové výsledky  klubu ale ukazují, že jdeme správnou cestou. Ve svých rozhodnutích (která jsou činěna na základě odborných výstupů a následně obhajována a schvalována nejvyšším orgánem společnosti včetně majitele) musíme vidět vždy dál, než jenom za první roh. Rádi bychom, aby naše práce a výsledky vytvářely pocit důvěry a sounáležitosti s veřejností a diváky. Zájem  máme všichni  společný. Gambrinus ligu v Uherském Hradišti a dobrý fotbal s dobrým výsledkem.

Bc. Vladimír Krejčí
 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:50
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Povlečení 2019

Povlečení 2019
1150 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase s Olomoucí včera, 22:16
VIDEO: Tiskovka po zápase s Olomoucí

Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek včera, 20:26
Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek

Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků pondělí, 25.05.2020 11:40
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků

VIDEO: Magazín před Olomoucí sobota, 23.05.2020 09:03
VIDEO: Magazín před Olomoucí

Novinky PUMA ve Fanshopu čtvrtek, 21.05.2020 14:00
Novinky PUMA ve Fanshopu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace