Soukup je se soustředěním v Turecku spokojen

neděle, 13. 2. 2011 19:25
Soukup je se soustředěním v Turecku spokojen
soukup_pokyny3172010.jpg

 

Poláci se dva dny dopředu omluvili, že mají řadu zraněných hráčů a že k utkání nemohou nastoupit. Jde o přátelské utkání, takže žádné sankce nejdou uplatnit. Na podobných soustředěních se i s touto eventualitou musí počítat. Proto jsme přes organizátory soustředění dojednali utkání s rumunským celkem Targu Mures.
 

Bylo pro vás zklamání, že Poláci odmítli nastoupit?
To se nedá říci. I Rumuni byli kvalitním týmem. Viděl jsem tady i utkání olomoucké Sigmy s vedoucím celkem polské ligy Bialystok a nemůžu říci, že by jejich kvalita byla vyšší, než kvalita rumunského celku. Navíc tady nikdy nevíte, v jaké sestavě proti vám soupeř nastoupí. Rumuni proti nám hráli s řadou cizinců, včetně hráčů černé pleti.
 

Jak byste tedy zhodnotil utkání s rumunským soupeřem?
Když bych chtěl hledat klady, tak jsme v dalším zápase neprohráli a v dalším zápase dokázali vstřelit dvě branky. Znamená to, že jsme navázali na koncovku, kterou jsme měli v přípravných zápasech hraných doma. Na druhou stranu musím říci, že se nám dnešní zápas příliš nepovedl, naše hra se mi moc nelíbila. Troufnu si říci, že z posledních zápasů, které jsme tady odehráli, když pominu Koreu, tak tento byl nejméně vydařený. Samozřejmě je to třetí zápas v týdnu a asi i bylo znát, že těch zápasů bylo hodně a odpočinku bylo málo. Bylo to z naší strany takové unavenější a ne tak koncentrované, jako v úvodních zápasech. Podobně tady ale hrají i ostatní mužstva.
 

V Turecku se zrodila myšlenka ještě jednoho, modelového utkání. Odehráli jste jej a nebo z něj sešlo?
Měl to být zápas s bělehradským celkem. Oni se domluvili s jiným celkem a my jsme trénovali.
 

Do Turecka jste jel hledat sestavu pro ligu. Našel jste ji?
Určitě jsem se posunul dál. Každý zápas tady ukázal kvalitu jednotlivců i to, jak se jim daří v součinnosti. I tady jsme si vyzkoušeli určité alternativy. Teď už všechno směřuje k tomu, abychom během čtrnácti dnů našli hráče, kteří jsou v optimální formě a kteří jak během podzimu v lize a nebo v přípravných utkáních podávali nejstabilnější výkony. Podle toho pak bude vypadat sestava na jaro.
 

Střelecky se daří Ondřejkovi, který zaznamenal deset branek, z toho čtyři v Turecku. Má alespoň on nejblíže do sestavy pro ligu?
Už jsem o tom mluvil po utkání s Gyorem. Je dobře, že se mu daří, koneckonců to má v popisu práce. Daří se ale i jiným. Petr Švancara tady dal dvě branky, Volešák skóroval i Radek Szmek. Neměli by to ale podcenit, že to už přijde samo a na druhou stranu by je to mělo motivovat.
 

Soustředění se chýlí ke konci. Jak byste jej zhodnotil celkově?
Soustředění se vydařilo. Podmínky byly vynikající jak tréninkové, tak zápasové. Počasí, které tady bylo nejlepší za několik posledních let se rovněž vydařilo. Bylo tady za námi i vedení klubu, které se mohlo přesvědčit, že investované peníze nejsou vyhozené. Teď to musíme dokázat využít pro jarní sezónu.
 

Vidíte na mužstvu posun dopředu?
To by byly jen spekulace. Jestli jdeme dopředu, to nám ukáže až samotná sezóna.
 

Mužstvo jste měl delší dobu pohromadě. Snažil jste se mu vtisknout novou tvář a jak ji ovlivní noví hráči?
Tím, že u nás proběhlo velmi málo změn, tak jsme měli možnost mužstvo někam posunout v určitých detailech, kde jsme cítili nějaké chyby či nedostatky. Určitě je pozitivní, že kádr zůstal pohromadě. Když si vezmu kádr z letního soustředění v Rakousku, tak zůstal ze 70% pohromadě. To je určitě pozitivní.
 

Jaký je současný zdravotní stav mužstva?
Až na Radka Mezlíka, který si na sobotním tréninku narazil bok a měl naordinován lehčí trénink. Košút přijel z reprezentačního srazu a zapojil se do přípravy. Radek Szmek měl po středečním příletu dva dny individuální přípravy a pak se s námi zapojil naplno a dokonce odehrál i poločas.
 

Zítra se vracíte na Slovácko. Jak bude vypadat program další přípravy?
Samozřejmě se vracíme z kvalitních přírodních trávníků a tak bychom chtěli odtrénovat co nejvíce na přírodní trávě. Zatím vám ale nedokážu odpovědět, kolik toho odtrénujeme. Věřím našim správcům, že udělají vše co je v jejich silách. Počasí ale neporučíme.
 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
sobota, 8. 12. 2018 18:03
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 a 490 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
790 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase v Olomouci sobota, 8. 12. 2018 18:58
VIDEO: Tiskovka po zápase v Olomouci

Slovácko bojovalo, ale z Hané body neveze sobota, 8. 12. 2018 17:09
Slovácko bojovalo, ale z Hané body neveze

Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí sobota, 8. 12. 2018 10:50
Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí

VIDEO: Magazín před zápasem v Olomouci pátek, 7. 12. 2018 16:14
VIDEO: Magazín před zápasem v Olomouci

Trmal: Vychytat a porazit Spartu je bomba středa, 5. 12. 2018 09:57
Trmal: Vychytat a porazit Spartu je bomba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace