Soukup je v Turecku zatím maximálně spokojený

úterý, 8. 2. 2011 19:07
Soukup je v Turecku zatím maximálně spokojený
soukup_pokyny3172010.jpg
Fotbalisté 1.FC Slovácko mají za sebou první utkání tureckého soustředění, které pro ně dopadlo výsledkově velmi dobře. O poznatky z tohoto utkání i o dojmy z pobytu se s námi podělil trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

První utkání a hned výrazné vítězství. To musíte být spokojený.
Když budu utkání hodnotit ve stručnosti, tak bych řekl bych, že hra byla vcelku vyrovnaná. Naše útočná fáze však byla efektivnější. Maďaři hráli strojový zápas, kdy se nás snažili najednou překvapit zrychlenou kombinací, ale jejich útoky byly směřovány středem hřiště a tam jsme si dokázali s nimi poradit. Naproti tomu. Nám se dařily brejkové šance a náběhy za obranu. V tom jsme byli úspěšní a navíc si vytvořili i několik dalších gólových příležitostí. Nechci tvrdit, že jsme byli herně výrazně lepší, ale směrem dopředu jsme byli mnohem efektivnější a nebezpečnější.

Dnes zaznamenal dvě branky Václav Ondřejka a celkem v přípravě jich zaznamenal už osm. S jeho střeleckou chutí musíte být asi také spokojený.
Vždy, když dává útočník góly, tak jsme s ním spokojení. Je to jeho hlavní náplň na hřišti. Být nebezpečný a dávat góly. Musím ale říci, že útočník bez záložníka by hrát nemohl. Mě těší, že záložníci dokáží připravit dobré příležitosti a dnes třeba Láďa Volešák výborně připravil jednu kolmici, po který se Vašek dostal za obranu. Je samozřejmě důležité, že se té šance nezalekl a proměnil ji. Pokud by to takto pokračovalo a hráči v ofenzívě najdou odvahu a sebejistotu nebát se šancí a proměnit je, tak to bude jenom dobře a pomůže to celému mužstvu.

Zítra se k vám připojí Košút se Szmekem a kádr tak bude kompletní. To vám ke spokojenosti už nebude chybět vůbec nic.
Určitě. Sice mě mrzelo, že s námi oba nemohli odletět už v neděli. Resp., že nebyli oba zdraví, protože Košút odletěl s reprezentací, která hraje dnes večer. Uvidíme, jak to utkání zvládne a jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet. Věřím, že navečer budu mít dobré zprávy, že je pořádku. Radkův kotník se podle našich zpráv také vylepšuje. Jestli ale oba zasáhnou už do čtvrtečních zápasů jisté zatím není. Předpokládám, že pokud by měli nastoupit, tak to bude až v nedělním zápase. Do té doby ale s námi absolvují nějaké tréninky.

Dnes se na hřišti vystřídal téměř celý kádr. Znamená to, že stále hledáte optimální sestavu pro ligu?
Nevystřídal jsem celý kádr. Reagoval jsem na výkony hráčů v přípravných utkáních. Už dopředu jsem avizoval, že v přípravě v domácím prostředí budu dávat rovnoměrně šanci všem tak, aby všichni měli stejnou šanci se porvat o své místo. To jsem také splnil. Nikdo z hráčů nemůže říci, že šanci ode mě nedostal a že to proseděl na lavičce. Hráli všichni a hráli dostatečně. My jsme si to potom s trenéry vyhodnotili a jak jsem řekl, tak ve zbylých zápasech budou dostávat šanci hráči, kteří v přípravných zápasech ukázali tu nejvyšší kvalitu. To byla i reakce na dnešní zápas, kdy někteří hráči hráli už jen poločas, někteří hráli sedmdesát minut. Jsem rád, že hráči, kteří důvěru dostali, tak ji nezklamali a že si uvědomují, že toto je cesta, aby byli v základu. Na druhou stranu ale nechci lámat hůl nad všema hráčema. Máme tady čtvrteční dvojzápas, kdy předpokládám dostanou šanci na celý zápas všichni hráči. Tak jsem to i zamýšleli, že herní zátěž bude velká teď na začátku a poslední zápas s polským týmem bude taková předgenerálka.

Už se ví, kdy budete hrát další přípravný zápas?
Jak jsem říkal. Bude to čtvrteční dvojzápas. Dopoledne, v 9.30 českého času budeme hrát s jihokorejským Gyeongnamem. a odpoledne, opět ve 14.00 hodin českého času s chorvatským Zaprešičem. Všechna utkání budeme hrát v našem tréninkovém areálu, kde jsou k dispozici čtyři výborná hřiště. Když bych srovnal naše hřiště s tím, na kterém jsme dnes hráli, tak si troufám říci, že to hřiště nedosahovalo ani poloviny kvality hřiště, které pro trénink využíváme my.

Tím jste se dostal k podmínkám, ve kterých se připravujete. Můžete je zhodnotit celkově?
Navazuje to na loňský rok. Hotel je moderně vybavený, zázemí je skvělé. Troufnu si říci, že spacentrum i fitnes je možná ještě kvalitnější než v loňském roce. Co je výhodou je to, že jsem tady jen se Sigmou Olomouc, se kterou máme přátelské vztahy. Velmi dobře se známe jak trenérské týmy, tak hráči. Je pozitivní, že se tady potkají kluci z českých oddílů. Zajímavé je, že i na hřištích se potkáváme se Slovanem Bratislava, Jabloncem a právě s Olomoucí. Všichni trénujeme v areálu, který má čtyři velmi kvalitní hřiště, všechny maximálních rozměrů, takže zatím nenacházíme nic, co by nám kazilo soustředění. Navíc třešničkou na dortu je počasí, protože přes den se na pláži pohybují teploty na sluníčku kolem pětatřiceti stupňů. Je tady skutečně fantastické letní počasí, takže s loňským rokem se to srovnat vůbec nedá.

Vyzkoušel už někdo z hráčů alespoň po kotníky moře?
Někteří víc než po kotníky. Ale ne dobrovolně. Mezi hráči proběhla nějaká sranda, kterou odnesl trochu Láďa Volešák. Tady je ale i venku vyhřívaný bazén, takže hráči mohou jít ven do vyhřívaného bazénu, kde je teplota přes dvacet stupňů. Nejsou odkázaní jen na vnitřní bazén. K moři je to spíše jen příjemná procházka.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 09:01
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Zimní čepice Jeden kraj jeden klub

Zimní čepice Jeden kraj jeden klub
290 a 390 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Ohlasy po zápase s Dynamem včera, 09:34
VIDEO: Ohlasy po zápase s Dynamem

VIDEO: Tiskovka po zápase s Dynamem sobota, 20. 7. 2019 20:20
VIDEO: Tiskovka po zápase s Dynamem

Slovácko výhru ze Sparty nepotvrdilo sobota, 20. 7. 2019 19:15
Slovácko výhru ze Sparty nepotvrdilo

Kubala, Machalík a Kohút na hostování pátek, 19. 7. 2019 21:48
Kubala, Machalík a Kohút na hostování

Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem pátek, 19. 7. 2019 20:46
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace