Soukup: Sezonu hodnotím jako úspěšnou

čtvrtek, 17.05.2012 10:39
Soukup: Sezonu hodnotím jako úspěšnou
soukup050412.jpg

Gambrinus liga o víkendu odehrála své poslední kolo, a proto nadchází čas bilancování. Po hodnocení sezóny z pohledu ředitele společnosti vám dnes přinášíme pohled trenéra a sportovního ředitele 1.FC Slovácko, Miroslava Soukupa.

„Sezonu hodnotíme jako úspěšnou. V první řadě bych chtěl říct, že příchody hráčů, které jsme označili jako strategicky důležité, tak si troufnu říct, že splnili naše očekávání a ve všech případech se ukazuje, že jejich příchody byly správné. Honza Trousil se ukázal jako vůdčí osobnost v kabině a pod jeho dirigováním se zlepšila i celá obranná činnost, o čemž vypovídá statistika čtvrté nejlepší obrany v lize. Samozřejmě je to zásluha celého týmu, ale Honza na tom má velkou zásluhu,“ hodnotil trenér Slovácka Miroslav Soukup.

„Dalším hráčem, kterého jsme přivedli jako posilu, byl Libor Došek. Libor přišel jako útočník, od kterého se očekávají góly. V sezoně jich nakonec dal devět a tím naplnil naše očekávání. Příkladný je však i jeho přístup v kabině,“ pokračoval v hodnocení trenér Slovácka.

„V zimě se vrátil Dušan Melichárek, který nám již v přípravě ukazoval své kvality. Tu potvrdil v závěru sezony, kdy v pěti zápasech pouze jednou inkasoval, což je dobrá vizitka a pro Slovácko je to příslib do budoucna.“ 

„Nechci zapomenout ani na hráče, kteří byli v zimě rekrutováni z našeho klubu. Trávník a Kovář byli v zimě přeřazeni z dorostu do juniorky a následně trénovali s prvním mužstvem. Zejména Michal Trávník dostal více prostoru, když v jarní části nastoupil k sedmi zápasům, které se dají hodnotit pozitivně a Slovácko v něm má velký příslib do budoucna. Své kvality ukázal i Marián Kovář, který potvrdil, že je pro soupeře nebezpečný.“

„Prostor dostali i další hráči, jako Honza Lukáš, který ukázal, že je to typ hráče, který nám tady chyběl a budeme ho chtít i pro příští sezonu,“ dodal k hodnocení hráčů Soukup, kterého těší rovněž nominace do reprezentačních výběrů.

„V reprezentačních výběrech máme, kromě seniorské reprezentace, své zastoupení od U16 až po U21. V té nejstarší kategorii Slovácko reprezentuje Vlastimil Daníček a David Pavelka. Mezi náhradníky je pak Milan Heča, na kterého bych rovněž nerad zapomněl. Odchytal v sezoně pět těžkých zápasů, ve kterých nám potvrdil, že je to velmi perspektivní hráč. Ve slovenské U21 zase nastupuje Tomáš Košút. V Kategorii U19 dostal od trenéra Hřebíka pozvánku Michal Trávník, který doposud hrál za výběr U18. S devatenáctkou si Michal zahraje o postup na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa,“ přiblížil Soukup.

„Z hlediska výsledků hodnotím sezonu jako úspěšnou. Kdybychom si před sezonou řekli, že skončíme před Jabloncem, tak by tomu asi nikdo moc nevěřil. Celkový počet bodů, které jsme získali a umístění v tabulce je pro klub úspěch už proto, že v mnoha případech hráli na hřišti vlastní odchovanci klubu, které se nám podařilo do sestavy zabudovat, jako je Daníček s Hlúpikem, který se stal druhým nejlepším střelcem týmu. Samozřejmě byly tam asi tři zápasy, které jsme chtěli zvládnout jinak, ale ty důležité zápasy jsme zvládli. V sezoně byly samozřejmě etapy, kdy se nám nedařilo dle našich představ, hlavně začátek soutěže, ale závěr se nám podařil a posledních pět zápasů jsme neprohráli. Vyhráli jsme na Slavii, dovezli bod z Liberce a v posledním kole vyhráli 4:0 v Příbrami, což je pro Slovácko historicky nejvyšší výhra na hřištích soupeřů,“ pokračoval Soukup, kterého mrzí hlavně malá produktivita.

„Osm našich zápasů skončilo výsledkem 1:0. Sice jsme málo branek inkasovali, ale rovněž se nám nedařilo prosazovat tak, jak bychom si představovali. Na tom chceme zapracovat,“ dodal závěrem Miroslav Soukup.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 23:31
> všechna videa
FANSHOP
Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko zvítězilo nad Brnem včera, 16:45
Slovácko zvítězilo nad Brnem

Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem včera, 08:45
Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem

Jan Kliment: Brnu máme co vracet úterý, 20.04.2021 09:30
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace