Soustředění v Turecku pohledem trenéra

neděle, 03.02.2019 16:42
Soustředění v Turecku pohledem trenéra
svedik-turecko030219.jpg

Slovácko má za sebou herní soustředění v Turecku, kde svěřenci trenéra Martina Svědíka odehráli čtyři přípravné zápasy.

„Soustředění trošku ovlivnilo počasí. Nevadil mi ani ten déšť, ale hlavně vítr, který je velký nepřítel fotbalu. Myslím si, že navzdory tomu jsme to zvládli dobře. Až na jeden trénink, který jsme strávili v posilovně, tak jsem vše odtrénovali tak, jak jsme chtěli,“ říká trenér Svědík, který se vrátil k odehraným zápasům.

„První zápas s Dinamem Vranje se nám nepovedl. Ne výsledkově, ale měli jsme zápas zvládnout daleko lépe hlavně z hlediska defenzivy a lepšího taktického jednání. Pustili jsme soupeře do dvoubrankového vedení z brejkových situací, po našich zásadních chybách. Pak otočíme zápas na 3:2 a ani v té fázi, kdy bychom měli vstřelit další branku, nebo zápas takticky dohrát, se nevyvarujeme chyb a dostaneme další branku z brejku,“ poukazuje na chyby trenér Slovácka. 

„Pro mě jako trenéra, je defenziva hodně důležitá a musíme se od ní odrážet a to ne snad proto, že bychom chtěli hrát obranně, ale ty dvě fáze spolu souvisí a jestliže soupeře pustíte do dvoubrankového vedení, tak vám to naruší veškeré taktické plány a úkoly, co jsme si před zápasem dali. Dostat čtyři branky je na mě opravdu moc,“ vysvětluje.

„Utkání s Randers bylo z obou stran velmi kvalitní a hlavně první poločas měl parametry, které se přibližovaly tomu, co bychom chtěli hrát. I tak tam byly rezervy hlavně v útočné fázi, kdy jsme měli spoustu šancí po šestnáctku, ale zase nám chybělo lepší řešení v koncovce,“ pokračuje Martin Svědík. 

„V zápase se Salihorskem se obrana nepoučila z chyb z prvního utkání a znovu jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení po rychlých brejkových akcích a po našich fatálních ztrátách ve středu pole. To se nám prostě nesmí stávat a v tomto byla velká rezerva, byť jsme si to ukazovali na videu a věnovali se tomu,“ hodnotí lodivod Slovácka, který měl výhrady i po vítězné generálce.

„Poslední utkání s Avangardem Kursk splnilo roli generálky. V prvním poločase jsme tam měli dobré kombinace, dostávali jsme se do dobrých věcí, ale zase se projevila naše slabší finální fáze. Pokud bychom to lépe řešili, tak by bylo mnohem více gólů. Nicméně vítězstvím jsme si udělali dobrou náladu před startem ligy,“ dodává Martin Svědík.

VIDEO ► SOUSTŘEDĚNÍ V TURECKU POHLEDEM TRENÉRA


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Čelenka Slovácko

Čelenka Slovácko
99 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Musíme se s tím porvat včera, 12:52
Daníček: Musíme se s tím porvat

Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy čtvrtek, 04.03.2021 13:52
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy

Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace