Sparta x 1.FCS - zajímavosti a statistiky

sobota, 23. 2. 2013 11:00

V neděli čeká Slovácko utkání na pražské Letné, kde se od 18:05 utká s domácí Spartou. Domácí tým bude v zápase jasným favoritem, vždyť z deseti zápasů dovezlo Slovácko jen jediný bod a to v roce 2004, kdy Slovácko dokázalo na Spartě remizovat 1:1. Nikde však není psáno, že se něco podobného nemůže zopakovat...

CELKOVÁ BILANCE 1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 2000 – 2013
Celková bilance: 21 zápasů 4 - 1 – 16, 14 : 36
Domácí statistika: 11 zápasů 4 - 0 – 7,  9 : 13
Venkovní statistika: 10 zápasů 0 - 1 – 9,  5 : 23

Nejčastější výsledky: 2:0 a 1:0 (6x), 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 3 - Sionko a Wilfried

Největší návštěva na Slovácku: 8.121 - 13. listopadu 2010 (1.liga, 0:2)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1.liga, 4:0)

Zajimavosti:
První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V listopadu 2000 byl střelcem jediné branky Sparty na Širůchu Jiří Jarošík, který je opět v kádru pražského soupeře. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo.

Posledních deset duelů vyhrála Sparta a Slovácko v nich vstřelilo pouhé tři branky Brožíkem, Košútem a Trousilem. V posledním duelu v Praze vyhrála Sparta 1:0 brankou Keriče z první minuty hry, což je historicky nejrychleji inkasovaná branka do sítě Slovácka.

Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky je na hodnotě 383 minut (2001-2003), na podzim 2012 vstřelil Jan Trousil Spartě branku ve 24. minutě, takže se negativní série zastavila na čísle 322 minut bez vstřelené branky. Naopak Sparta se střelecky neprosadila v nejdelší sérii čítající 272 minut (2004-2005).

Sparta v dosavadních jednadvaceti vzájemných zápasech nedala branku jen ve třech případech, zato Slovácko drželo střelecký půst hned jedenáctkrát...!

Památný duel:
1.FC Synot - Sparta Praha 2:0 (1:0), odehraný 27. března 2004 v Uherském Hradišti

První duel Sparty na novém stadionu před téměř vyprodanými ochozy. Za Spartu nenastoupila jeho největší hvězda Karel Poborský, který byl zraněný a do Hradiště vůbec nepřicestoval. Domácí Synot začal zakřiknutě. V 10. minutě Jun centroval z levé strany, Palinek ve vápně chyboval, k míči se dostal Rezek, ale míč poslal ze tří metrů vedle, ale po čtvrthodině se Synot začal zvedat a udávat tempo hry. Po půlhodině hry se dočkal i první branky. Kostka z pravé strany nacentroval do pokutového území a Nezmar už ve druhé šanci nezaváhal. Naběhl si, míč měl čas zpracovat a přesnou střelou k protější tyči vstřelil gól. Dvě minuty po přestávce bylo rozhodnuto. Brankař Kouba si naskočil na centr z levé strany, míč ztlumil, ale ten mu z náruče vypadl. Přihlížející Ivana ho v poklidu doklepnul do prázdné branky, 2:0! V druhé polovině zápasu měla obě mužstva po jedné brankové šanci, ale ani jedna nebyla proměněna.

Branky:  29. Nezmar, 47. Ivana
Žluté karty: Pavlík, Palinek – Jun, Baranek, Gluščevič
Rozhodčí: Helebrant – Hruška, Míka

Diváci: 7777
Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Abrahám, Polách, Pavlík, Nezmar (73. Malár), Meduna (79. Činčala). Trenér: Karel Jarolím.

Sestava Sparta: Kouba – Pergl, Hübschman, Johana, Labant – Štajner (77. Gluščevič), Kováč, Sivok (52. Voříšek), Michalík – Jun, Rezek (46. Baranek). Trenér: Jiří Kotrba.

neděle, 19. 11. 2017 14:26